2. ZLATA LIGA - PONEDELJEK, 28.5.2018

2. Zlata liga bo V PONEDELJEK, 28. MAJA 2018   REZULTATI
PREBERI VEČ

Državno prvenstvo v mnogoboju- Ambrož Škafar državni prvak, Mojca Pavlin tretja

Zagreb, 12. in 13. maj 2018 V Zagrebu je potekalo državno prvenstvo v mnogoboju za člane in mladince. Naslov državnega prvaka pri mladincih je osvojil AMBROŽ ŠKAFAR (5947 točk), pri mladinkah pa je 3. mesto osvojila MOJCA PAVLIN (3878 točk).  EMA KOZJEK je pri mladinkah osvojila 5. mesto (3533 točk).
PREBERI VEČ

DP v mnogoboju U12- Hana Sekne državna prvakinja , Hana Sekne in Hana Čerin ekipno 1. mesto

Maribor, 13. 5. 2018 Atletinje in atleti Triglava so tekmovali na Državnem prvanstvu v posamičnem in ekipnem mnogoboju U12. Pomerili so se v teku na 60 m, skoku v daljino, metu vortexa in teku na 300 m. Naslov državne prvakinje je osvojila HANA SEKNE (2207 točk), v ekipi sta 1. mesto osvojili HANA SEKNE in HANA ČERIN (4110..
PREBERI VEČ

DP v mnogoboju U14- Ema Šparovec 2. mesto, ekipa Ema, Brina, Pia 2. mesto

Ptuj, 12. maj 2018 Na DP v posamičnem in ekipnem mnogoboju so se pomerili atleti U14. Ekipa Triglava je osvojila skupno 3. mesto. EMA ŠPAROVEC je posamično osvojila odlično 2. mesto (2593 točk), LIKAR BRINA 4. mesto (2481 točk), v parih so osvojile 2. mesto EMA ŠPAROVEC, BRINA LIKAR in PIA BALTIČ. Pri fantih se je najbolj odrezal..
PREBERI VEČ

Atletske priprave Medulin

Atleti Triglava so bili od 24.4- 30.4.2018 na atletskih pripravah v Medulinu. Vreme je bilo odlično za treninge in upamo, da so se dobro pripravili na prihajajoča tekmovanja:)
PREBERI VEČ

1. Zlata liga, petek, 13.4.2018

Obveščamo vse prijavljene atlete in trenerje , da bo 1. tekmovanje Zlate lige v PETEK,13. aprila 2018.   REZULTATI
PREBERI VEČ

Podelitev priznanj nauspešnejšim športnikom v MO Kranj

V četrtek, 29. marca je v središču Kranja potekala športna prireditev, kjer so podelili priznanja nauspešnejšim športnikom v MO Kranj. Iz Atletskega klub Triglav je ROK MARKELJ prejel malo plaketo MO Kranj za udeležbo in odličen uspeh na svetovnem ml. mladinskem prvenstvu. Prejemniki športnega znaka Kranja so državni prvaki: MONIKA..
PREBERI VEČ

Rok Puhar odhaja 22. svetovno prvenstvo v polmaratonu

Naš odlični maratonec ROK PUHAR bo v soboto, 24. marca nastopil na 22. svetovnem prvenstvu v polmaratonu v španski Valencii . Po uspešni pretekli atletski sezoni v kateri je dvakrat izpolni normo v maratonu (2:20,30) za evropsko prvenstvo v Berlinu, bo poiskušal to normo potrditi tudi na tej močni tekmi, kjer bo nastopilo 174..
PREBERI VEČ

Zimsko državno prvenstvo v metih

Ptuj, 17. marec 2018. V hladnem in deževnem vremenu so se na Ptuju pomerili metalci/ke  od kategorije U16 do članov. Atleti/nje Triglava so na DP osvojili 6 medalj.   Pri pionirjih U16 je naslov državnega prvaka v metu kopja osvojil OŽBEJ ČERIN (42,65), pri članih pa je zmagal ROBERT TERŠEK, ki je kopje vrgel 57,05m   pionirji/ke..
PREBERI VEČ
1... 2223242526... 41

KAJ NUDIMO V ATLETSKI ŠOLI

Program vadbe je prilagojen starosti otroka in sicer prehaja skozi igro do resne atletske vadbe. Pri vseh pa je osnovni poudarek na celovitem razvoju psiho-motoričnih sposobnosti. Otrok bo med drugim pri naši vadbi pridobil osnovna znanja tehnik vseh atletskih disciplin. Vadba otroka je organizirana pod strokovnim vodstvom naših vaditeljev in sicer dvakrat tedensko po 60 minut za otroke od 4-6 let in trikrat tedensko po 60 min za otroke od 6 let dalje. Skozi igro bomo razvijali osnovne motorične sposobnosti otroka. Od 12 let dalje pa velja individualni program, kar pomeni da se začne višja stopnja učenja atletike in spoznavanje vseh atletskih disciplin. Njihovi treningi praktično že pomenijo začetek vrhunske atletike.

PROGRAM DELA V ATLETSKI ŠOLI

Atletska šola skuša otroke ozavestiti o pomenu fizične aktivnosti pri njihovem duševnem in telesnem razvoju ter jim tako približalti šport kot potrebo in ne kot obveznost. Ker je samo najboljše dovolj dobro za naše otroke smo poskrbeli, da so tudi naši vaditelji temu primerno usposobljeni Posebna izobraževanja atletskih disciplin pa vodijo strokovni trenerji, ki poznajo najsodobnejše tehnike in metode treninga.