AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj

KLUBSKI REKORD MOŠKE ŠTAFETE 4X400m in 8 NOVIH OSEBNIH REKORDOV NA DRŽAVNEM ČLANSKEM PRVENSTVU V CELJU

V soboto in nedeljo 25. 7. in 26. 7. 2020 je v Celju potekalo člansko državno prvenstvo. Tekmovanje je bilo na visokem nivoju, saj je bila zbrana vsa slovenska atletska elita. Del te so tudi člani Atletskega kluba Triglav Kranj.

Prvi dan so najprej nastopila dekleta. V skoku v višino je Monika Podlogar z osebnim rekordom 177cm zasedla 2. mesto, prav tako je z novim osebnim rekordom Nina Ana Likar zasedla 3. mesto s preskočenimi 165cm. Karin Kočar je z skokom 145 cm zasedla 6. mesto.

Nato so nastopila dekleta v teku na 100 m z ovirami. Petra Rahne je s časom 14.80 sec zasedla 5.mesto, Karin Kočar je s časom 15.48 sec zasedla 7.mesto. Konec prvega dne je v metu kopja nastopila Ajda Likar in z metom 30.11m zasedla 7. mesto.

Fantje so najprej imeli na sporedu kvalifikacije teka na 100m. Jan Skalar je s časom 11.28sec zasedel končno 10.mesto. V discpilini dneva in zagotovo najmočnejši disciplini tega leta teku na 400m smo imeli na štartu tri fante. Rok Ferlan je z odliko in novim osebnim rekordom 47.35sec zasedel odlično 4.mesto in samo za desetinko zaostal za 3.mestom. Jan Skalar je po dolgem času ponovno nastopil v najdaljši šrinterski disciplini in z novim osebnim rekordom 50.25 sec zasedel 10.mesto. Domen Marš je prav tako nastopil odlično in s časom 50.87 zasedel 11.mesto.

Drugi dan so najprej nastopil fantje v teku na 200m. Rok Ferlan je z odličnim tekom in novim osebnim rekordom 21.68sec zasedel 3.mesto, tik za njim se je na 4.mesto uvrstil Jan Skalar prav tako z novim osebnim rekordom 22.08 sec.

Državno člansko prvenstvo Celje 2020

Poslastica dneva je bil tek na 800m, kjer sta bila favorita dva Celjan Jan Vukovič in naš Triglavan Rok Markelj. Tek si je zaslužil pet zlatih zvezdic saj sta Rok in Jan uprizorila prav epski dvoboj trenutno najboljših tekačev na 800m. Roku Markelju so v zadnjih 30 metrih rahlo pošle moči in Jan je iz sebe iztisnil še zadnje atome moči in prečkal ciljno črto prvi. Rok Markelj je zasedel končno 2.mesto in nov osebni rekord 1.49:75min.

Tek na 800m. Državno člansko prvenstvo Kranj.

V teku na 800m so nastopili še Janž Flajnik, ki je zasedel 8.mesto in dosegel nov osebni rekord 1.59.79min, ter Samo Pucihar, ki je prav tako doesgel nov osebni rekord s časom 2.03.56 sec in zasedel 12.mesto. Posebno hvaležni smo lahko tudi Domnu Maršu, ki je odlično opravil vlogo narekovalca ritma, da so fantje lahko dosegli odlične čase v teku na 800m.  Pohvala gre tudi zimzelenemu Robertu Teršku, ki je v Abrahamovih letih z metom 55.34m v metu kopja zasedel odlično 7.mesto.

3.15:21 min je čas novega klubskega rekorda štafete 4x400m v postavi (Skalar, Marš, Markelj, Ferlan). Fantom čestitamo za izjemen dosežek.

Drugi dan je bila med nastopajočimi tudi eno dekle Nina Ana Likar, ki je z novim osebnim rekordom 548 cm in z osvojenim 5.mestom zaključila zelo uspešne nastope na državnem prvenstvu v Celju.

Fantom in dekletom en poklon in iskrene čestitke za uspešne nastope.

KAJ NUDIMO V ATLETSKI ŠOLI

Program vadbe je prilagojen starosti otroka in sicer prehaja skozi igro do resne atletske vadbe. Pri vseh pa je osnovni poudarek na celovitem razvoju psiho-motoričnih sposobnosti. Otrok bo med drugim pri naši vadbi pridobil osnovna znanja tehnik vseh atletskih disciplin. Vadba otroka je organizirana pod strokovnim vodstvom naših vaditeljev in sicer dvakrat tedensko po 60 minut za otroke od 4-6 let in trikrat tedensko po 60 min za otroke od 6 let dalje. Skozi igro bomo razvijali osnovne motorične sposobnosti otroka. Od 12 let dalje pa velja individualni program, kar pomeni da se začne višja stopnja učenja atletike in spoznavanje vseh atletskih disciplin. Njihovi treningi praktično že pomenijo začetek vrhunske atletike.

PROGRAM DELA V ATLETSKI ŠOLI

Atletska šola skuša otroke ozavestiti o pomenu fizične aktivnosti pri njihovem duševnem in telesnem razvoju ter jim tako približalti šport kot potrebo in ne kot obveznost. Ker je samo najboljše dovolj dobro za naše otroke smo poskrbeli, da so tudi naši vaditelji temu primerno usposobljeni Posebna izobraževanja atletskih disciplin pa vodijo strokovni trenerji, ki poznajo najsodobnejše tehnike in metode treninga.