Zaključni TROBOJČEK

V sredo, 12.6. je na stadionu potekal zaključni TROBOJČEK za otroke od 1. do 4. razreda, ki so obiskovali atletski krožek na Osnovnih šolah Orehek, Stražišče, Stane Žagar, Predoslje, Matija Čop in otroke- člane AK Triglav Kranj. Pomerili so se v teku na 60m, skoku v daljino in metu vortexa. Vsi so za udeležbo prejeli priznanja in..
PREBERI VEČ

Izjemni Rok Ferlan do polfinala na Evropskem prvenstvu

Rim, 8.6.2024 ROK FERLAN je v dopoldanskem delu sobotnih kvalifikacij v teku na 400m odtekel izjemno in si z novim osebnim rekordom 45,52 zagotovil nastop v polfinalu. V nedeljo je odtekel pravtako odličen polfinalni tek z časom 45,63 zasedel končno 15. mesto. Malo več je pričakoval glede na tek v kvalifikacijah, a to je bil njegov drugi..
PREBERI VEČ

MOŠKA EKIPA TRIGLAV KRANJA POSTALA DRŽAVNI PRVAK NA EKIPNEM PRVENSTVU ZA STAREJŠE MLADINCE V DOMAČEM KRANJU. DEKLETA ODNESLE 4.MESTO

V soboto 1.6.2024 je na stadionu v Kranju potekalo Državno ekipno prvenstvo v atletiki za starejše mladince in mladinke. Moška ekipa Triglava je z naskokom postala državni ekipni prvak z osvojenimi 14076 točkami. Drugouvrščeni MASS je premagala za več kot 2000 točk. Skupaj je nastopilo 25 ekip.

PREBERI VEČ

DEMIAN KRIŽAJ PRISTAL PRI 747cm IN OSVOJIL 2.MESTO NA BRIXIA TROBOJU MLADINSKIH REPREZENTANC V ITALIJI.

V nedeljo 26.5.2024 je v Italjanskem Bresanoneju natančneje v Brixi potekal troboj ml.mladinskih reprzentanc. DEMIAN KRIŽAJ je z izjemnim skokom 747cm popravil osebni in klubski rekord in zasedel odlično 2.mesto.
PREBERI VEČ

MATJAŽ GIRANDON IN ROK SAJOVIC IZPOLNILA NORMI ZA EVROPSKO PRVENSTVO U18.

V soboto 25.5 in nedeljo 26.5 2024 je v Mariboru potekal spomladanski izziv. MATJAŽ  GIRANDON in ROK SAJOVIC sta v teku na 110m z ovirami za mlajše mladince osvojila 1. in 2. mesto. MATJAŽ je postavil osebni rekord 14.32 sec ROK je bil drugi s 14.37sec. Oba sta dosegla normo za prihajajoče Evropsko prvenstvo za mlajše mladince in mladinke.

PREBERI VEČ

ROK FERLAN Z IZJEMNIM TEKOM NA 400 M IN NOVIM OSEBNIM REKORDOM DO NASLOVA BALKANSKEGA PRVAKA

V soboto 25.5. in nedeljo 26.5.2024 je potekalo v Turčiji Balkansko člansko prvenstvo. ROK FERLAN je z izjemnim tekom in časom 45.69 sec postavil nov osebni in klubski rekord v teku na 400m ter postal Balkanski prvak za leto 2024.

PREBERI VEČ

Rok Ferlan balkanski prvak v teku na 400m

Izmir, 25. in 26.5.2024 ROK FERLAN je osvojil naslov balkanskega prvaka v teku na 400m z novim osebnim rekordom (45,69). ROK MARKELJ je osvojil 5. mesto v teku na 800m (1:49,41). Moška štafeta 4x400m (Ferlan Rok, Luka Janežič, Jan Vukovič in Rok Markelj) je bila tretja 3:08,24. PIKA BIKAR KERN je osvojila 6. mesto v teku na 200m s časom..
PREBERI VEČ

Rok Ferlan, Rok Markelj in Pika Bikar Kern odhajajo na Balkanske igre

25. in 26. maja 2024 bodo v Izmirju v Turčiji potekale Balkanske igre za člane in članice. Na tekmovanju bomo imeli tudi tri atlete Triglava: ROK FERLAN (400m, 4x400m), ROK MARKELJ (800m, 4x400m) in PIKA BIKAR KERN (200m).  Želimo uspešne nastope!
PREBERI VEČ

Hana Sekne izpolnila normo za Evropsko ml. mladinsko prvenstvo

Ptuj, 21.5.2024 Hana Sekne je na atletskem mitingu na Ptuju v teku na 100m z ovirami odtekla normo (14,17) za Evropsko prvenstvo za mlajše mladinke, ki bo od 18. do 21. julija v Banski Bistrici. Norme za Evropsko ml.mladinsko prvenstvo imajo sedaj poleg Hane potrjene še Renar Lenart (400m) , Križaj Demian (daljina) in Luka Nograšek..
PREBERI VEČ
1234... 43

KAJ NUDIMO V ATLETSKI ŠOLI

Program vadbe je prilagojen starosti otroka in sicer prehaja skozi igro do resne atletske vadbe. Pri vseh pa je osnovni poudarek na celovitem razvoju psiho-motoričnih sposobnosti. Otrok bo med drugim pri naši vadbi pridobil osnovna znanja tehnik vseh atletskih disciplin. Vadba otroka je organizirana pod strokovnim vodstvom naših vaditeljev in sicer dvakrat tedensko po 60 minut za otroke od 4-6 let in trikrat tedensko po 60 min za otroke od 6 let dalje. Skozi igro bomo razvijali osnovne motorične sposobnosti otroka. Od 12 let dalje pa velja individualni program, kar pomeni da se začne višja stopnja učenja atletike in spoznavanje vseh atletskih disciplin. Njihovi treningi praktično že pomenijo začetek vrhunske atletike.

PROGRAM DELA V ATLETSKI ŠOLI

Atletska šola skuša otroke ozavestiti o pomenu fizične aktivnosti pri njihovem duševnem in telesnem razvoju ter jim tako približalti šport kot potrebo in ne kot obveznost. Ker je samo najboljše dovolj dobro za naše otroke smo poskrbeli, da so tudi naši vaditelji temu primerno usposobljeni Posebna izobraževanja atletskih disciplin pa vodijo strokovni trenerji, ki poznajo najsodobnejše tehnike in metode treninga.