AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj
Vpis v atletsko šolo

HANA SEKNE DVAKRATNA IN TOM TERŠEK ENKRATEN PRVAK NA ATLESKEM POKALU SLOVENIJE ZA KATEGORIJI U16 V NOVI GORICI

V soboto 26.6.2021 je na atletskem stadionu v Novi Gorici potekal Atletski pokal Slovenije za kategorijo U16. HANA SEKNE je z novima osebnima rekordoma tako v teku na 80 m z ovirami 11.83 sec in teku na 300 m s časom 46,75 sec prepričljivo zmagala in osvojila naslova Pokalne pionirske prvakinje za kategorijo U16.

PREBERI VEČ

ROK FERLAN BALKANSKI ČLANSKI PODPRVAK V TEKU NA 400 m

Atlet Kranjskega Triglava ROK FERLAN je na Balkanskem atletskem prvenstvu v Beogradu osvojil naslov Balkanskega podprvaka v teku na 400 m s časom 47,16 sec.

PREBERI VEČ

NINA ANA LIKAR, NEŽA DOLENC in MAJ BIZJAK NOVI DRŽAVNI STAREJŠI MLADINSKI PRVAKI

V soboto 26.6 in nedeljo 27.6 2021 je bilo v Slovenj Gradcu Državno Starejše mladinsko prvenstvo. Prvi dan je najboljši rezultat uspel NINI ANI LIKAR, ki je s preskočenimi 172 cm v skoku v višino in novim osebnim rekordom osvojila naslov Državne prvakinje in tudi izpolnila normo za Mlajše mladinsko Balkansko prvenstvo za kategorijo U18.

PREBERI VEČ

AMBROŽ ŠKAFAR NOVI POKALNI ČLANSKI PRVAK V MNOGOBOJU

V soboto 19.6 in nedeljo 20.6.2021 je bil v Celju Atletski pokal v mnogoboju za vse kategorije. Člansko ekipo Triglav Kranja je zastopal Ambrož Škafar, ki je prepričljivo zmagal z osvojenimi 6002 točkami.

PREBERI VEČ

Rok Ferlan v Bolgarijo na ekipno evropsko prvenstvo

Slovenska atletska reprezentanca bo konec tedna v Stari Zagori v Bolgariji nastopila v drugi ligi evropskega ekipnega prvenstva. ROK FERLAN bo nastopil za slovensko reprezentanco v štafeti 4x400m. Želimo mu uspešen nastop!
PREBERI VEČ

NASLOV DRŽAVNIH EKIPNIH U14 PIONIRSKIH PODPRVAKOV IN 6.MESTO DEKLET U14 NA DRŽAVNEM EKIPNEM U14 PRVENSTVU

V soboto in nedeljo 12. in 13.6.2021 je bilo v Žalcu Državno ekipno pionirsko U14 in U12 prvenstvo. Triglavani smo imeli kompletni U14 ekipi.

PREBERI VEČ

MAJ BIZJAK IN NINA ANA LIKAR NOVA DRŽAVNA PRVAKA za leto 2021, NA DRŽAVNEM PRVENSTVU ZA MLAJŠE MLADINCE IN MLADINKE

V soboto in nedlejo 12. in 13.6.2021 je v NOVEM MESTU potekalo državno prvenstvo za mlajše mladince in mladinke. MAJ BIZJAK je z novim osebnim rekordom 470 cm postal nov Državni prvak v skoku ob palici.

PREBERI VEČ

DRŽAVNO PRVENSTVO ZA MLAJŠE ČLANE IN ČLANICE V ZNAMENJU DRUGIH MEST TRIGLAVANOV.

V soboto in nedeljo 12. in 13. 6.2021 je bilo na Atletskem stadionu Portoval v Novem Mestu DP za mlajše člane in članice. ROK MARKELJ je v teku na 800m zasedel 2.mesto s časom 1.52.58, JANŽ FLAJNIK je bil prav tako na 800m s časom 1.57,83 na končnem 5.mestu. Moška štafeta 4x400m je bila v zasedbi Skalar, Flajnik, Markelj in Škafar s..
PREBERI VEČ

ZA NAMI ŠE EN USPEŠNO IZPELJAN 27. ATLETSKI MITING KRANJ - MEMORIAL VUČKO

V soboto 5.6.2021 je bil v Kranju 27. Atletski miting Kranj - Memorial Vučko. Atletski klubTriglav  Kranj je imel na tekmi 42 tekmovalcev in tekmovalk. 1.mesto med starejšimi pionirkami  je osvojila z odličnim nastopom v teku na 300m Pika Bikar Kern z novim osebnim rekordom 41.60 sekund.

PREBERI VEČ
1... 1112131415... 41

KAJ NUDIMO V ATLETSKI ŠOLI

Program vadbe je prilagojen starosti otroka in sicer prehaja skozi igro do resne atletske vadbe. Pri vseh pa je osnovni poudarek na celovitem razvoju psiho-motoričnih sposobnosti. Otrok bo med drugim pri naši vadbi pridobil osnovna znanja tehnik vseh atletskih disciplin. Vadba otroka je organizirana pod strokovnim vodstvom naših vaditeljev in sicer dvakrat tedensko po 60 minut za otroke od 4-6 let in trikrat tedensko po 60 min za otroke od 6 let dalje. Skozi igro bomo razvijali osnovne motorične sposobnosti otroka. Od 12 let dalje pa velja individualni program, kar pomeni da se začne višja stopnja učenja atletike in spoznavanje vseh atletskih disciplin. Njihovi treningi praktično že pomenijo začetek vrhunske atletike.

PROGRAM DELA V ATLETSKI ŠOLI

Atletska šola skuša otroke ozavestiti o pomenu fizične aktivnosti pri njihovem duševnem in telesnem razvoju ter jim tako približalti šport kot potrebo in ne kot obveznost. Ker je samo najboljše dovolj dobro za naše otroke smo poskrbeli, da so tudi naši vaditelji temu primerno usposobljeni Posebna izobraževanja atletskih disciplin pa vodijo strokovni trenerji, ki poznajo najsodobnejše tehnike in metode treninga.