AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj
Vpis v atletsko šolo

Mohorič, Podlogar in Rahne na četveroboju reprezentanc na Slovaškem

Za reprezentanco Slovenije so Troboju reprezentanc SLO-SVK-CZS in HUN na Slovaškem v Trnavi nastopile tudi tri atletinje Triglava. MONIKA PODLOGAR je osvojila 3. mesto v skoku v višino (173cm), SARA MOHORIČ- 4. mesto v teku na 800m (2:15,50) in PETRA RAHNE- 7. mesto v skoku v daljino (541cm).
PREBERI VEČ

Sara Mohorič državna prvakinja v teku na 800m na DP za starejše mladinke

Slovenj Gradec, 8. in 9.7.2017 Na državnem prvenstvu za starejše mladinke/ce je SARA MOHORIČ osvojila naslov državne prvakinje v teku na 800m (2:15,93), v teku na 1500m pa 2. mesto (4:51,08). Medalje so osvojile še: MONIKA PODLOGAR  2. mesto v skoku v višino (172cm), PETRA RAHNE- 2. mesto v skoku v daljino (562cm),  KARIN KOČAR- 3...
PREBERI VEČ

Rok Markelj na Svetovnem mladinskem prvenstvu za mlajše mladince v polfinalu!

Rok Markelj je na Svetovnem mladinskem prvenstvu za mlajše mladince, ki je te dni v Keniji, v kvalifikacijskem teku na 800 m s časom 1:53:23 dosegel 3. mesto v najhitrejši skupini in se neposredno uvrstil v polfinale, kjer je dosegel svoj osebni rekord 1:52,39 in zasedel končno 12. mesto. Čestitke!!!   Foto: Arhiv
PREBERI VEČ

Rok Puhar na pripravah za svetovno člansko prvenstvo -London 2017

Naš atlet, dolgoprogaš ROK PUHAR je vse presenetil, ko je prvič v življenju tekel maraton in uspelo mu je izpolniti normo za Svetovno člansko prvenstvo. Te dni se Rok pripravlja v švicarskem Sankt Morizu. Svetovno prvenstvo bo potekalo v Londonu od 4.8.2017 do 13.8.2017. Srečno!
PREBERI VEČ

Na četveroboju mladinskih reprezentanc tri atletinje Triglava

V sredo, 5.7.2017 so z mladinsko reprezentanco na Slovaško odpotovala tudi tri dekleta Triglava. MOHORIČ SARA bo tekmovala v teku na 800m, MONIKA PODLOGAR v skoku v višino in PETRA RAHNE v skoku v daljino. Želimo jim veliko uspeha!
PREBERI VEČ

Rok Markelj naslednji teden odhaja na Svetovno prvenstvo

Naš perspektivni in obetavni mladinec ROK MARKELJ, varovanec trenerja Blaža Čadeža  je že usmerjen na Svetovno prvenstvo za mlajše mladince, ki bo od 12.7. do 16.7 2017 v Nairobiju (KEN). Normo si je pritekel v 14. maja 2017 Celju, ko je v teku na 800m postavil nov OR (1:53,20). Roku želimo čim boljšo uvrstitev in srečno pot!
PREBERI VEČ

Atletski kamp v Kranju

Atletski klub Triglav Kranj je v tednu takoj po koncu šole organiziral atletski kamp za otroke od 1. do 6. razreda. Obiskovalo ga je 16 otrok in vsi so bili navdušeni:) Skupaj smo preživeli pet izjemno lušnih dni ob spoznavanju atletike, rolanju, plavanju, raznih družabnih igrah, hoji v hribe... "Kar prehitro je minilo in še bomo prišli"..so..
PREBERI VEČ

Državno prvenstvo za mlajše člane in mlajše mladince- 12 osvojenih odličij

Slovenj Gradec, 1.7. in 2.7.2017. Prvi dan državnega prvenstva za mlajše člane sta naslov državnega prvaka osvojila ROK FERLAN v teku na 400m (48,44) in MONIKA PODLOGAR v skoku v višino (171cm). Mlajši člani so skupno osvojili 7 odličij. 3. mesto v teku na 200m (21,92) ROK FERLAN  3. mesto je v teku na 400m osvojil TILEN DOBNIKAR..
PREBERI VEČ

Ekipno DP za pionirje/ke U16

Maribor, 25.6.2017. Na ekipnem DP za pionirje U16 je nastopila ekipa deklet in fantov AK Triglava. Dekleta so zasedla skupno 8. mesto, fantje pa 6. mesto. rezultati dekleta U16: DOLENC NEŽA- 1. mesto 300m ovire (46,54) KARIN KOČAR- 2. mesto daljina (535cm), 4. mesto višina (150cm) EMA KOZJEK- 3. mesto kopje (33,23), 2. mesto disk..
PREBERI VEČ
1... 2526272829... 41

KAJ NUDIMO V ATLETSKI ŠOLI

Program vadbe je prilagojen starosti otroka in sicer prehaja skozi igro do resne atletske vadbe. Pri vseh pa je osnovni poudarek na celovitem razvoju psiho-motoričnih sposobnosti. Otrok bo med drugim pri naši vadbi pridobil osnovna znanja tehnik vseh atletskih disciplin. Vadba otroka je organizirana pod strokovnim vodstvom naših vaditeljev in sicer dvakrat tedensko po 60 minut za otroke od 4-6 let in trikrat tedensko po 60 min za otroke od 6 let dalje. Skozi igro bomo razvijali osnovne motorične sposobnosti otroka. Od 12 let dalje pa velja individualni program, kar pomeni da se začne višja stopnja učenja atletike in spoznavanje vseh atletskih disciplin. Njihovi treningi praktično že pomenijo začetek vrhunske atletike.

PROGRAM DELA V ATLETSKI ŠOLI

Atletska šola skuša otroke ozavestiti o pomenu fizične aktivnosti pri njihovem duševnem in telesnem razvoju ter jim tako približalti šport kot potrebo in ne kot obveznost. Ker je samo najboljše dovolj dobro za naše otroke smo poskrbeli, da so tudi naši vaditelji temu primerno usposobljeni Posebna izobraževanja atletskih disciplin pa vodijo strokovni trenerji, ki poznajo najsodobnejše tehnike in metode treninga.