AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj
Vpis v atletsko šolo

Hana Sekne državna prvakinja v posamičnem in skupaj s Hano Čerin tudi v ekipnem mnogoboju za kategorijo U14 na prvenstvu Slovenije v Tolminu

V nedeljo 14.6.2020 je na prečudovitem atletskem stadionu v Tolminu potekalo državno prvenstvo v posamičnem in ekipnem mnogoboju za kategorijo U14.  AK Triglav je imel na štartu 4 ženske ekipe in 2 moški ekipi. Pri dekletih je nastopilo 104 pionirk pri fantih 65 pionirjev.

PREBERI VEČ

Uspešni nastopi Triglavanov na mednarodnem mitingu v Slovenski Bistrici

V soboto 13.6.2020 je v Slovenski Bistrici potekal tradiconalni mednarodni miting Stepišnikov memorial. Nastopilo je 8 atletov Atletskega kluba Trigalv Kranj. Rok Markelj je v taktičnem teku na 800 m zasedel 2. mesto s časom 1:53:99.

PREBERI VEČ

Memorial Vučko 2020 - Rezultati 26. Mednarodnega mitinga

V soboto 6. 6. 2020 je v Kranju potekal tradicionalni 26. mednarodni atletski miting memorial Vučko. Kljub poostrenim tekmovalnim in organizacijskim pravilom, ter zožanjem kategorij samo od U14 navzgor je bilo na štartu 650 tekmovalcev in tekmovalk iz različnih Slovenskih atletskih klubov.

Seveda je imel vidno vlogo tudi naš klub, Atletski klub Triglav Kranj, ki je imel na štartu 90 tekmovalcev in tekmovalk v vseh kategorijah in v vseh razpisanih disciplinah.

PREBERI VEČ

Ožbej Čerin in Tej Dragaš državna prvaka

Ptuj, 7.3.2020 Na Ptuju je v soboto potekalo zimsko državno prvenstvo v metih za mlajše mladince in mladinke.  Naslov državnega prvaka v metu kopja je osvojil OŽBEJ ČERIN (45,95m), v metu diska pa je naslov državnega prvaka osvojil TEJ DRAGAŠ (40,85m). LIKAR AJDA je osvojila 2. mesto v metu kopja (37,45m), POTNIK JON je osvojil 2. mesto..
PREBERI VEČ

Rok Markelj uspešen v Ameriki

naš atlet Rok Markelj je uspešen tudi na študiju v Ameriki. Rok je odpotoval v ameriko 13. januaraja letos. študira na Univerzi v Miami-ju. Rok pravi, da so pogoji za trening odlični, najbolj pa uživa, ko potuje iz tekme na tekmo z letalom in spoznava nove kraje.Konstantna temperatura v Miamiju je od 24 do 28 stopinj. Zelo lep in dobro..
PREBERI VEČ

dvoransko državno prvenstvo za člane in članice

Novo mesto, 23.2.2020 V nedeljo je v Novem mestu potekalo državno prvenstvo za člane in članice v dvorani.  RUS ANA je osvojila 2. mesto v teku na 400m (56,68) in 4. mesto v teku na 200m (25,29), PETRA RAHNE 3. mesto v teku na 60m z ovirami (8,98) in MONIKA PODLOGAR 3. mesto v skoku v višino (174cm).   rezultati: SKALAR JAN- 5. mesto..
PREBERI VEČ

Odlični nastopi Triglavanov na dvoranskem DP za ml. mladince/ke

Novo mesto, 9.2.2020 Na dvoranskem državnem prvenstvu za mlajše mladince in mladinke so atleti Triglava odlično nastopili. Naslov državnih prvakinj je osvojila ženska štefeta 4x200m (RUS ANA, LIKAR NINA ANA, LIKAR BRINA, DOLENC NEŽA) 1:43,73 Državni prvakinji sta postali tudi DOLENC NEŽA v teku na 60m z ovirami (8,70) in LIKAR BRINA v..
PREBERI VEČ

Izjemni uspeh Triglavanov na dvoranskem DP v mnogoboju U14

Ljubljana, 9.2.2020 Na dvoranskem državnem prvenstvu v mnogoboju U14 so se Triglavani odlično odrezali. Naslov državne prvakinje je pri pionirkah osvojila HANA SEKNE (2410 točk), pri pionirjih pa je naslov državnega prvaka osvojil DEMIAN KRIŽAJ (1840 točk). Uspeh je dopolnila še ekipna zmaga deklet (4316 točk) in 4. mesto fantov (3438..
PREBERI VEČ

mednarodni atletski miting na Dunaju

Dunaj, 1.2.2020 na mednarodnem atletskem mitingu na Dunaju so nastopili ROK FERLAN v teku na 400m -12. mesto (48,48), DOMEN MARŠ v teku na 400m- 25. mesto (50,93) JAKOB ZUPANC v teku na 60m- 31. mesto (7,36), PETRA RAHNE v teku na 60m z ovirami- 14. mesto (9,16).
PREBERI VEČ
1... 1516171819... 41

KAJ NUDIMO V ATLETSKI ŠOLI

Program vadbe je prilagojen starosti otroka in sicer prehaja skozi igro do resne atletske vadbe. Pri vseh pa je osnovni poudarek na celovitem razvoju psiho-motoričnih sposobnosti. Otrok bo med drugim pri naši vadbi pridobil osnovna znanja tehnik vseh atletskih disciplin. Vadba otroka je organizirana pod strokovnim vodstvom naših vaditeljev in sicer dvakrat tedensko po 60 minut za otroke od 4-6 let in trikrat tedensko po 60 min za otroke od 6 let dalje. Skozi igro bomo razvijali osnovne motorične sposobnosti otroka. Od 12 let dalje pa velja individualni program, kar pomeni da se začne višja stopnja učenja atletike in spoznavanje vseh atletskih disciplin. Njihovi treningi praktično že pomenijo začetek vrhunske atletike.

PROGRAM DELA V ATLETSKI ŠOLI

Atletska šola skuša otroke ozavestiti o pomenu fizične aktivnosti pri njihovem duševnem in telesnem razvoju ter jim tako približalti šport kot potrebo in ne kot obveznost. Ker je samo najboljše dovolj dobro za naše otroke smo poskrbeli, da so tudi naši vaditelji temu primerno usposobljeni Posebna izobraževanja atletskih disciplin pa vodijo strokovni trenerji, ki poznajo najsodobnejše tehnike in metode treninga.