AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj

PIKA BIKAR KERN, MAJ BIZJAK, BRINA LIKAR, HANA SEKNE, MATIJA ZLATE, ROK SAJOVIC, MATJAŽ GIRANDON IN ŽENSKA MLAJŠE MLADINSKA ŠTAFETA 4X100m SO NOVI DRŽAVNI PRVAKI V KATEGORIJI U18 IN U23.

V soboto 1.7. in nedeljo 2.7.2023 je bilo v Novi Gorici državno prvenstvo za mlajše članice in člane U23 in istočasno za mlajše mladince in mladinke U18.

1. dan je med U18 prvo zlato medaljo in naslov državnega prvaka pritekel ROK SAJOVIC, ki je med ml.mladinci v teku na 110m z ovirami prepričjivo zmagal s časom 15.38 sec. Drugo zlato medaljo in naslov državne prvakinje U18 je čez nekaj minut prav tako v teku na 100 m z ovirami osvojila HANA SEKNE s časom 13.83 sec. Tretjo zlato medaljo je osvojil med mlajšimi člani U23 MAJ BIZJAK v skoku ob palici z odličnim skokom 5 metrov in s tem še enkrat več potrdil normo za nastop na Evropskem prvenstvu U20. Naslov državnega podprvaka U18 je prvi dan osvojil z še enim izjemnim tekom na 400m LENART RENER s časom 49.53 sec. DEMIAN KRIŽAJ je v skoku v daljino med U18 priskakal do bronaste medalje s skokom dolgim 664 cm. Moška štafeta 4x100m v kategoriji U18 v zasedbi Demian Križaj, Rok Sajovic, Matjaž Girandon in Lenart Rener je osvojila tretje mesto s časom 44.04 sec.

2. dan je naslov državnega prvaka U18 najprej osvojil zlato medaljo MATJAŽ GIRANDON v teku na 400m z ovirami s časom 57.56 sec. V metu diska je med U18 postal državni prvak MATIJA ZLATE z metom dolgim 48.60m. Drugi zlato medaljo in naslov državnega prvaka U18 je v troskoku priskakal LUKA NOGRAŠEK  s skokom dolgim 13.46 m. V teku na 200m je z izjemnim časom 24.14 sec PIKA BIKAR KERN osvojila naslov državne prvakinje U18. Poslastico dneva je pripravila BRINA LIKAR, ki je med mlajšimi članicami U23 v zadnjem skoku skočila 622cm in osvojila naslov državne prvakinje. Ženska štafeta 4x300m U18 v postavi HANA SEKNE, LARA TOMŠE, LENA JAGODIC IN PIKA BIKAR KERN je s časom 2.42.65 min osvojila naslov državnih prvakinj. TEJ DRAGAŠ je postal državni podprvak v metu diska pri mlajših članih U23 z metom dolgim 43.46m. JANŽ FLAJNIK je v teku na 800m s časom 1.59,91 sec osvojil naslov državnega podprvaka. HANA SEKNE je v katerogriji U18 osvojila naslov državne prvakinje v skoku v daljino 546cm.  Moška štafeta 4x300m U18 v postavi ROK SAJOVIC, DEMIAN KRIŽAJ, MATJAŽ GIRANDON IN LENART RENER je s časom 2.27.78 min osvojila 3.mesto.

Na tekmovanju so nastopali zelo uspešno. Samo Pucihar 800m 4.mesto, Tjaša Maradin 400 in 800m 2x 5.mesto, Val bizjak 5.mesto v metu diska, Jon Potnik 6.mesto v metu kopja, Tim Rebolj 7.mesto 100m. Miloš Peternel 7.mesto 800m, Jakob Jerala 15.mesto 800m. Nina Grašič 17.mesto 100m, Lan Bokal Šter 4.mesto štafeta 4x400m in 8.mesto 800m. Križaj Demian 20.mesto 200m.

Slika: 3.mesto 4x300 in 4x100m U18 levo spodaj Matjaž Girandon desno Demian Križaj, levo zgoraj Roka Sajovic desno Lenart Rener

Slika: 2.mesto Tej Dragaš U23 met diska

Slika: 1.mesto Luka Nograšek U18 troskok

Slika: 1.mesto dekleta U18 4x300m  spodaj levo Lara Tomeš desno Pika Bikar Kern, zgoraj Levo Hana Sekne desno Lena Jagodic

KAJ NUDIMO V ATLETSKI ŠOLI

Program vadbe je prilagojen starosti otroka in sicer prehaja skozi igro do resne atletske vadbe. Pri vseh pa je osnovni poudarek na celovitem razvoju psiho-motoričnih sposobnosti. Otrok bo med drugim pri naši vadbi pridobil osnovna znanja tehnik vseh atletskih disciplin. Vadba otroka je organizirana pod strokovnim vodstvom naših vaditeljev in sicer dvakrat tedensko po 60 minut za otroke od 4-6 let in trikrat tedensko po 60 min za otroke od 6 let dalje. Skozi igro bomo razvijali osnovne motorične sposobnosti otroka. Od 12 let dalje pa velja individualni program, kar pomeni da se začne višja stopnja učenja atletike in spoznavanje vseh atletskih disciplin. Njihovi treningi praktično že pomenijo začetek vrhunske atletike.

PROGRAM DELA V ATLETSKI ŠOLI

Atletska šola skuša otroke ozavestiti o pomenu fizične aktivnosti pri njihovem duševnem in telesnem razvoju ter jim tako približalti šport kot potrebo in ne kot obveznost. Ker je samo najboljše dovolj dobro za naše otroke smo poskrbeli, da so tudi naši vaditelji temu primerno usposobljeni Posebna izobraževanja atletskih disciplin pa vodijo strokovni trenerji, ki poznajo najsodobnejše tehnike in metode treninga.