AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj

BRINA LIKAR SREBRNA NA EP U18

Brina Likar je na evropskem prvenstvu do 18 let v Jeruzalemu osvojila srebrno medaljo v skoku v daljino. Po treh poskusih je za las ujela dodatne tri skoke, nato pa je v peti seriji poletela 6,30 metra (+2,0 m/s) in se prebila na drugo mesto.

PREBERI VEČ

Brina Likar osvojila naslov Evropske podprvakinje v skoku v daljino pri mlajših mladinkah

Brina Likar AK Triglav Kranj je na Evropskem mlajše mladinskem prvenstvu v atletiki v Izraelskem Jerusalemu osvojila naslov Evropske podprvakinja v skoku v daljino. Za srebro je Brina skočila 630 cm. Čestitke Brini in njenemu trenerju Blažu Čadežu.

PREBERI VEČ

Na državnem prvenstvu za starejše mladinke Ani Rus norma za svetovno prvenstvo v teku na 100m

Nova Gorica, 2.7 in 3.7.2022 V Novi gorici je ta vikend potekalo državno prvenstvo za starejše mladince in mlajše člane. Pri mlajših članih je v teku na 100m osvojil 2. mesto SKALAR JAN (11,09) v teku na 400m pravtako 2. mesto (20,17). ROK MARKELJ je slavil v teku na 800m (1:50,79), 3. mesto je osvojil FLAJNIK JANŽ (1:53,96), 4. mesto pa..
PREBERI VEČ

7 KOLAJN NA DRŽAVNEM ČLANSKEM PRVENSTVU V VELENJU ZA AK TRIGLAV KRANJ

V petek 24.6.in 25.6.2022 je bilo v Velenju Državno člansko prvenstvo v atletiki in po zelo dolegem času je poskrbelo za izjemne rezultate vseh slovenskih atletov. Prvi dan je ROK FERLAN v izjemno napetem teku na 400m za stotinko izgubil prvo mesto in si s časom 46.66 sec pritekel naslov državnega podprvaka. ANA RUS je bila dva dni najhitrejša in najboljša starejša mladinka. Najprej je v finalu na 100m z novim osebnim rekordom 11.98 sec zasedla 3.mesto. Že čez 20 minut je ANA tekla 400m in z izjemnim časom 54.66 sec postavila nov osebni rekord in še enkrat več potrdila normo za svetovno mladinsko prvenstvo, na koncu je osvojila 3.mesto. MAJ BIZJAK je v skoku ob palici preskočil 460cm in s tem nakazal dvig forme in osvojil odlično 3.mesto med člani.

PREBERI VEČ

ANA RUS DOSEGLA NORMO ZA SVETOVNO MLADINSKO PRVENSTVO V KOLUBIJI

Maribor, 14.6.2022 ANA RUS je na mednarodnem mitingu v Mariboru v teku na 400m dosegla normo za nastop na Svetovnem mladinskem prvenstvu v Kolumbiji. S časom 55,04 je osvojila drugo mesto. Čestitkeee!
PREBERI VEČ

BRINA LIKAR BALKANSKA MLADINSKA PRVAKINJA!

stadion Topolica, Črna Gora- 12.6.2022    BRINA LIKAR je nova balkanska mladinska prvakinja! V skoku v daljino je v zahtevnih vetrovnih razmerah zmagala s 623cm.  Nastopila je še v štafeti 4x100m kjer so osvojile 3. mesto. ISKRENE ČESTITKE!
PREBERI VEČ

Na Atletskem pokalu Slovenije za pionirje U16 fantje osvojili 3. mesto, dekleta na 5. mestu

Novo mesto, 11.6.2022 Na Atletskem pokalu Slovenije za pionirje in pionirke U16 so fantje osvojili odlično 3. mesto (133 točk) , dekleta ekipno na 5. mestu (100 točk).   rezultati fantje U16: RENER LENART- 1. mesto 300m (36,13), 2. mesto 100m (11,44) KRIŽAJ DEMIAN- 3. mesto daljina (594cm), 3. mesto troskok (12,44) NOGRAŠEK LUKA- 6...
PREBERI VEČ

NA TRADICIONALNEM 28. MEDNARODNEM ATLETSKEM MITINGU MEMORIAL VUČKO JE BRINA LIKAR POSTAVILA DVA NOVA DRŽAVNA REKORDA V SKOKU V DALJINO

Sobota 4.6.2022 bo zapisana, kot zgodovinski dan za Atletski klub Triglav Kranj in Brino Likar. Brina Likar je na domačem zdaj že tradicionalnem Mednarodnem atletskem mitingu Memorial Vučko s skokom 654cm v skoku v daljino postavila dva nova državna rekorda. Najprej je presegla mlajši mladinski rekord Maje Bedrač znamka je bila 636cm, čez nekaj minut smo ugotovili, da je popravila še starejši mladinski rekord Nine Kokot, ki je znašal 640cm. Brina je ta trenutek na 1.mestu na Svetovni in Evropski lestvici za mlajše mladinke in na 3.mestu na svetu za starejše mladinke.

PREBERI VEČ

BRINA LIKAR DVAKRAT ZLATA, MAJ BIZJAK ENKRAT ZLAT NA REPREZENTANČNI TEKMI V BRIXNU

V nedeljo 29.5.2022 je bil v Itlajanskem Brixnu tradicionalni mladinski mednarodni miting. Atletski klub Triglav Kranj sta zastopala Brina Likar in Maj Bizjak.

PREBERI VEČ
1... 7891011... 41

KAJ NUDIMO V ATLETSKI ŠOLI

Program vadbe je prilagojen starosti otroka in sicer prehaja skozi igro do resne atletske vadbe. Pri vseh pa je osnovni poudarek na celovitem razvoju psiho-motoričnih sposobnosti. Otrok bo med drugim pri naši vadbi pridobil osnovna znanja tehnik vseh atletskih disciplin. Vadba otroka je organizirana pod strokovnim vodstvom naših vaditeljev in sicer dvakrat tedensko po 60 minut za otroke od 4-6 let in trikrat tedensko po 60 min za otroke od 6 let dalje. Skozi igro bomo razvijali osnovne motorične sposobnosti otroka. Od 12 let dalje pa velja individualni program, kar pomeni da se začne višja stopnja učenja atletike in spoznavanje vseh atletskih disciplin. Njihovi treningi praktično že pomenijo začetek vrhunske atletike.

PROGRAM DELA V ATLETSKI ŠOLI

Atletska šola skuša otroke ozavestiti o pomenu fizične aktivnosti pri njihovem duševnem in telesnem razvoju ter jim tako približalti šport kot potrebo in ne kot obveznost. Ker je samo najboljše dovolj dobro za naše otroke smo poskrbeli, da so tudi naši vaditelji temu primerno usposobljeni Posebna izobraževanja atletskih disciplin pa vodijo strokovni trenerji, ki poznajo najsodobnejše tehnike in metode treninga.