AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj

MAJ BIZJAK Z NOVIM OSEBNIM REKORDOM V SKOKU OB PALICI 485cm POTAL NOV POKALNI STAREJŠE MLADINSKI PRVAK.

V soboto in nedeljo 24.9. in 25.9.2022 je v Velenju potekalo Pokalno atletsko prvenstvo za starejše mladince in mladinke.

PREBERI VEČ

ZMAGA IVE VARAGIČ V METU VORTEXA NA DRŽAVNEM PRVENSTVU U12 IN U14 V KOPRU, DRUGO MESTO GABRA AŽMANA V SKOKU V DALJINO IN TRETJE MESTO LENKE..

V soboto in nedeljo 24.9., in 25.9.2022 je v Kopru potekalo Državno prvenstvo v atetiki za kategoriji U12 in U14. Čudovito presenečenje je za AK Triglav Kranj pripravila Iva Varagič, ki je v kategoriji U12 v metu vorteksa postala nova državna prvakinja z metom dolgim 32,74m.

PREBERI VEČ

AK TRIGLAV IMA TRI NOVE DRAŽAVNE NASLOV V KATEGORIJI U16

V soboto in nedeljo 17. in 18.9.2022 je bilo na Ptuju državno prvenstvo za kategorijo U16.

PREBERI VEČ

Rok Ferlan odličen v Pordenoneju

ROK FERLAN je v petek, 2. septembra nastopil na mednarodnem mitingu v italijanskem Pordenoneju in v teku na 400m zmagal z novim osebnim rekordom 46,31.   Rok je odlično formo ohranil še iz Evropskega prvenstva v Munchnu, kje je nastopil v štafeti 4x400m. Moška štafeta je osvojila končno 11. mesto. Čestitke Rok za odlične nastope!
PREBERI VEČ

Ana Rus v polfinale na 400m, Neža Dolenc končala na 27. mestu na 400m z ovirami

Cali (Kolumbija), 2.8.2022 Na svetovnem mladinskem prvenstvu ki te dni poteka v Caliju v Kolumbiji je z nastopom na 400m presentila Ana Rus, ki se je z novim osebnim rekordom 54,43 prebila v polfinale. Neža Dolenc je nastopila še delno poškodovana v teku na 400m z ovirami in s časom 1:00,44 osvojila 5. mesto v svoji skupini, kar je bilo..
PREBERI VEČ

Hana Sekne osvojila odlično 7. mesto

Hana Sekne je danes v finalu teka na 100m z ovirami na Eyofu osvojila odlično 7.mesto.Bravo Hana.

PREBERI VEČ

Hana Sekne se je uvrstila v finale Evropskega Olimpijskega festivala

Hana SEKNE se je s tretjim časom in osebnim rekordom 13.77 seč v teku na 100m z ovirami uvrstila v finale Evropskega Olimpijskega festivala.

PREBERI VEČ

Pika Bikar Kern v polfinalu 200m na OFEM

Banyska Bistrica, 27.7.2022  Na olimpijskih igrah mladih v Banyski Bistrici se je Pika Bikar Kern uvrstila v polfinale v teku na 200m (25,54).
PREBERI VEČ

BRINA LIKAR SREBRNA NA EP U18

Brina Likar je na evropskem prvenstvu do 18 let v Jeruzalemu osvojila srebrno medaljo v skoku v daljino. Po treh poskusih je za las ujela dodatne tri skoke, nato pa je v peti seriji poletela 6,30 metra (+2,0 m/s) in se prebila na drugo mesto.

PREBERI VEČ
1... 678910... 41

KAJ NUDIMO V ATLETSKI ŠOLI

Program vadbe je prilagojen starosti otroka in sicer prehaja skozi igro do resne atletske vadbe. Pri vseh pa je osnovni poudarek na celovitem razvoju psiho-motoričnih sposobnosti. Otrok bo med drugim pri naši vadbi pridobil osnovna znanja tehnik vseh atletskih disciplin. Vadba otroka je organizirana pod strokovnim vodstvom naših vaditeljev in sicer dvakrat tedensko po 60 minut za otroke od 4-6 let in trikrat tedensko po 60 min za otroke od 6 let dalje. Skozi igro bomo razvijali osnovne motorične sposobnosti otroka. Od 12 let dalje pa velja individualni program, kar pomeni da se začne višja stopnja učenja atletike in spoznavanje vseh atletskih disciplin. Njihovi treningi praktično že pomenijo začetek vrhunske atletike.

PROGRAM DELA V ATLETSKI ŠOLI

Atletska šola skuša otroke ozavestiti o pomenu fizične aktivnosti pri njihovem duševnem in telesnem razvoju ter jim tako približalti šport kot potrebo in ne kot obveznost. Ker je samo najboljše dovolj dobro za naše otroke smo poskrbeli, da so tudi naši vaditelji temu primerno usposobljeni Posebna izobraževanja atletskih disciplin pa vodijo strokovni trenerji, ki poznajo najsodobnejše tehnike in metode treninga.