AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj

NEŽA DOLENC, S ČASOM 1.00,86 MIN NA 400 m Z OVIRAMI, NA ATLETSKEM POKALU SLOVENIJE V VELENJU IZPOLNILA NORMO ZA EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO U20

NEŽA DOLENC je v petek 2.7.2021 na Atletskem Pokalu Slovenije v Velenju za člane in članice v teku na 400 m z ovirami med članicami osvojila 5.mesto in s časom 1.00,86 min izpolnila normo za Evropsko prvenstvo U20, ki bo od 14.7 do 18.7.2021 v Talinu v Estoniji.

Rok Markelj je v teku na 800m suvereno zmagal in postal Pokalni prvak Slovenije s časom 1.53,59. Rok Ferlan je v izjemno izenačeni in tudi najbolj kvalitetni skupini pokala v teku na 400m zasedel odlično 2.mesto s časom 46.90 sec. Maj Bizjak je v članski konkurenci skoka ob palici nastopil izjemno in s skokom visokim 470 cm svojil odlično 3.mesto.

Slika: Maj Bizjak 3.mesto skok ob palici

Tilen Dobnikar je po hudi borbi za 3.mesto v teku na 1500m s časom 4.01,67 min le tega tudi priboril. Brini Likar se je tretje mesto v skoku v daljino izmuznilo za pičlih 5 centimetrov in je nakoncu z dosežkom 587 cm zasedla odlično 4.mesto. Rok Ferlan je v teku na 200m s časom 21.62 sec zasedel 5.mesto. 5.mesto je zasedla tudi Karin kočar v skoku v višino s preskočenimi 166cm. Neža Dolenc je v teku na 100m z ovirami s časom 14.60sec zasedla 6.mesto. Jan Skalar je bil v teku na 100m s časom 11.17sec na 6.mestu. Tej Dragaš je bil v metu diska na 8.mestu z metom dolgim 36,65 metra, na 8.mestu je bil tudi Jan Skalar v teku na 200m s časom 22.09 sekund. Na 9.mesto so se uvrstili Rok Markelj v teku na 400m, Tomaž Janežič v metu diska in Jaka Zelnik v teku na 800m. Nika Ahlin je bila v teku na 100m z ovirami na končnem 10.mestu in Samo Puciharje bila na 11.mestu v teku na 800metrov.

Moška štafeta 4x400m 2.mesto (Ferlan, Zelnik, Markelj, Skalar)

Moška štafeta 4x400m je z odličnim rezultatom 3.16,00 min zasedla odlično 2.mesto, do končne zmage jih je ločilo 96 stotink. Ekipno je bila mopka ekipa na končenm 6.mestu izmed 26 slovenskih klubov. Dekleta so bila na koncu na 9.mestu izmed 22 slovenskih klubov.

Dekletom in fantom čestitamo za izjemne rezultate.

KAJ NUDIMO V ATLETSKI ŠOLI

Program vadbe je prilagojen starosti otroka in sicer prehaja skozi igro do resne atletske vadbe. Pri vseh pa je osnovni poudarek na celovitem razvoju psiho-motoričnih sposobnosti. Otrok bo med drugim pri naši vadbi pridobil osnovna znanja tehnik vseh atletskih disciplin. Vadba otroka je organizirana pod strokovnim vodstvom naših vaditeljev in sicer dvakrat tedensko po 60 minut za otroke od 4-6 let in trikrat tedensko po 60 min za otroke od 6 let dalje. Skozi igro bomo razvijali osnovne motorične sposobnosti otroka. Od 12 let dalje pa velja individualni program, kar pomeni da se začne višja stopnja učenja atletike in spoznavanje vseh atletskih disciplin. Njihovi treningi praktično že pomenijo začetek vrhunske atletike.

PROGRAM DELA V ATLETSKI ŠOLI

Atletska šola skuša otroke ozavestiti o pomenu fizične aktivnosti pri njihovem duševnem in telesnem razvoju ter jim tako približalti šport kot potrebo in ne kot obveznost. Ker je samo najboljše dovolj dobro za naše otroke smo poskrbeli, da so tudi naši vaditelji temu primerno usposobljeni Posebna izobraževanja atletskih disciplin pa vodijo strokovni trenerji, ki poznajo najsodobnejše tehnike in metode treninga.