AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj

NA APS ZA ML.MLADINCE IN MLADINKE PIKA BIKAR KERN IZPOLNILA NORMO ZA EVROPSKO PRVENSTVO MLAJŠIH MLADINK V TEKU NA 200M IN POTRDILA NORMO ZA EVROPSKI OLIMPIJSKI FESTIVAL, BRINA LIKAR IN MAJ BIZJAK POTRDILA NORMI ZA EVROPSKO MLAJŠE MLADINSKO PRVENSTVO.

V nedeljo 8.5.2022 je v Mariboru potekal Atletski pokal Slovenije za mlajše mladince in mladinke. PIKA BIKAR KERN je v teku na 200m z novim osebnim rekordom 25.20 sec zasedla 3.mesto hkrati pa potrdila normo za Evropski Olimpijski festival in tudi izpolnila normo za Evropsko mlajše mladinsko prvenstvo.

Slika 1: 3.mesto PIKA BIKAR KERN

slika 2: BRINA LIKAR 1.mesto

BRINA LIKAR je z zmago v skoku v daljino 588cm potrdila normo za Evropsko ml.mladinsko prvenstvo, prav tako je zmagal MAJ BIZJAK in potrdil normo za Evropsko ml.mladinsko prvenstvo.

Slika 3: Maj Bizjak 1.mesto skok ob palici.

MATIJA ZLATE je v metu diska zasedel 2.mesto z metom dolgim 40.54 metra. HANA SEKNE je bila v teku na 100m z ovirami na 2.mestu s časom 14.78sec. HANA ČERIN je bila na 2.mestu v metu kopja z metom dolgim 41.59m. Ženska štafeta 4x100m v postavi SEKNE, ŠPAROVEC, BIKAR KERN IN LIKAR je za 6 stotink zgrešila prvo mesto in se je morala s časom 48.48sec zadovoljiti z 2.mestom.

Slika 4: Ženska štafeta 4x100m 2.mesto v pstavi Sekne, Šparovec, Bikar-Kern, Likar

EMA ŠPAROVEC je bila na 3.mestu v troskoku s skokom dolgim 11.44m. Odlično je tekel najhitrejši pionir med mladinci novinec na atletskih stezah Lenart Rener, ki je v teku na 200m zasedel 5.mesto s časom 23.72sec. KRIŽAJ DEMIAN je s skokom 600cm zasedel 6.mesto v skoku v daljino. 6.mesto je osovjil tudi ZLATE MATIJA v suvanju krogle 11.85m in 6.mesto je osovjil tudi DAVID CAROTTA z metom dolgim 30.68m. ANŽE KUČINA je bil prav tako na 6.mestu v metu kopja z metom dolgim 43.25m. NEŽA KOVŠE je kladivo vrgla 32,10 metra in zasedla 8.mesto. LUKA NOGRAŠEK je v skoku v daljino osvojil 8.mesto z skokom dolgim 575cm. TIM REBOLJ je bil v teku na 100m s časom 11.88sec na končnem 8.mestu. HANA ČERIN je sunila kroglo 8.23metra in osvojila 9.mesto. LULU KARABEGOVIČ je bila v metu kopja 28,21m na 10.mestu in v metu diska 16.36m na 11.mestu. Moška štafeta 4x100m v postavi Rebolj, Križaj, Bizjak in Rener je s časom 44.87 sec zasedla 4.mesto. Ekipno so dekleta zaključila tekmovanje na 5.mestu in fantje na 6.mestu.

KAJ NUDIMO V ATLETSKI ŠOLI

Program vadbe je prilagojen starosti otroka in sicer prehaja skozi igro do resne atletske vadbe. Pri vseh pa je osnovni poudarek na celovitem razvoju psiho-motoričnih sposobnosti. Otrok bo med drugim pri naši vadbi pridobil osnovna znanja tehnik vseh atletskih disciplin. Vadba otroka je organizirana pod strokovnim vodstvom naših vaditeljev in sicer dvakrat tedensko po 60 minut za otroke od 4-6 let in trikrat tedensko po 60 min za otroke od 6 let dalje. Skozi igro bomo razvijali osnovne motorične sposobnosti otroka. Od 12 let dalje pa velja individualni program, kar pomeni da se začne višja stopnja učenja atletike in spoznavanje vseh atletskih disciplin. Njihovi treningi praktično že pomenijo začetek vrhunske atletike.

PROGRAM DELA V ATLETSKI ŠOLI

Atletska šola skuša otroke ozavestiti o pomenu fizične aktivnosti pri njihovem duševnem in telesnem razvoju ter jim tako približalti šport kot potrebo in ne kot obveznost. Ker je samo najboljše dovolj dobro za naše otroke smo poskrbeli, da so tudi naši vaditelji temu primerno usposobljeni Posebna izobraževanja atletskih disciplin pa vodijo strokovni trenerji, ki poznajo najsodobnejše tehnike in metode treninga.