AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj

Memorial Vučko 2020 - Rezultati 26. Mednarodnega mitinga

V soboto 6. 6. 2020 je v Kranju potekal tradicionalni 26. mednarodni atletski miting memorial Vučko. Kljub poostrenim tekmovalnim in organizacijskim pravilom, ter zožanjem kategorij samo od U14 navzgor je bilo na štartu 650 tekmovalcev in tekmovalk iz različnih Slovenskih atletskih klubov.

Seveda je imel vidno vlogo tudi naš klub, Atletski klub Triglav Kranj, ki je imel na štartu 90 tekmovalcev in tekmovalk v vseh kategorijah in v vseh razpisanih disciplinah.

V moški članski kategoriji je Jan Skalar dosegel prestižno zmago na 100m in v močnem proti vetru dosegel čas 11.34 sekuned, na dvakrat daljši razdalji je dosegel 4. mesto z časom 22. 46 sek.

V teku na 300 m sta nastopila tudi Rok Ferlan, ki je zasedel 2.mesto s časom 34.80 sek. Luka Grašič je na tej isti razdalji zasedel 17 .mesto z rezultatom 37.32 sek.

V teku na 600m so tekli štirje Triglavani. Vsi štirje so dosegli osebne rekorde, kar je dobra popotnica za nadaljevanje sezone. Rok Markelj je dosegel 2. mesto s časom 1.18.36 sek, Jaka Zelnik je močno izboljšal svoj osebni rekord in je bil s 4.mestom in časom 1.19.63 sek., pozitivno presenečenje tekme, Janž Flajnik je zasedel s časom 1.24,42  7.mesto dve mesti za njim je pozitivno presenetil Samo Pucihar s časom 1.26.16.

V skoku v daljino je nastopil Žiga Plajbes, ki je zaradi poškodbe gležnja predčasno zaključil s skakanjem in kljub temu zasedl 4.mesto z rezultatom 6.44 cm.

V ženski članski kategoriji smo imeli tudi več predstavnic iz mladinske in pionirske kategorije. Na 100 m je Nika Ahlin zasedla 11.mesto s časom 13.79 sekunde. Na 200m razdalji je kot edina članica nastopila Karin Kočar in je zasedla 12. mesto s časom 28.01 sek.

Na 300m razdalji je za naš klub prvič tekmovala Tjaša Maradin in je s časom 43.68 zasedla 11.mesto. Pri skoku v daljino je odlično in pogumno nastopila pionirka Brina Likar in med člansko kategorijo zasedla 3.mesto z rezultatom 552cm. V finale skoka v daljino se je uvrstila tudi ml.mladinka  Nina Ana Likar , ki je z rezultatom 5.18 cm zasedla 8.mesto, z rezultatom 508 cm in 9.mestom je tekmovanje končala Karin Kočar.

V mladinski kategoriji je Ožbej Čerin zmagal v metu kopja z rezultatom 54,31m, drugi je bil Lan Alidžanovič z rezultatom 46.27m in tretji z rezultatom 38.50m Jon Potnik. Čestitek za "hatrick" zmag našim metalcem. V teku na 100 m je Ožbej Čerin dosegel 6.mesto s časom 12.04 v teku na 200m je Filip Štern z rezultatom 27.57 sek., dosegel 11.mesto.

V ženski mladinski kategoriji je z novim osebnim rekordom v metu kopja 41.39m zmagala Ajda Likar, Ajda Likar jenastopila tudi v teku na 100m in s časom 13.66 sek zasedla 14 .mesto. V teku na 200m je nastopila Ana Nina Likar in je s časom 27.36 zasedla 10.mesto.

V moški pionirski U16 kategoriji je z novim osebnim rekordom 622 cm v skoku v daljino Maj Bizjak zasedel 2.mesto.  3. mesto je v suvanju krogle dosegel z rezultatom 10.32 m Zlate MatijaTeršek Tom je v metu kopja z rezultatom 43.24m zasedel 4.msto. Anže Kučina je z rezultatom 37.63 zasedel 6.mesto in Kozjek Arne z metom 26.97m 11.mesto.

V ženski pionirski U16 kategoriji je z rezultatom 25.94sek., in 1.mestom Brina Likar močno izboljšala svoj osebni rekord. V skoku v daljino je 3.mesto z rezultatom 497cm dosegla Ema Šparovec. 4.mesto je v teku na 200m s časom 26.80 dosegla Lara Tomše. Pozitivno je presenetila tudi hči nekdanje vrhunske slovenske Alenke Bikar, Pika Bikar Kern je dosegla odlično 7.mesto v teku na 200m s časom 27.37 sek. 8.mesto v suvanju krogle je v krstnem nastopu dosegla Eva PotočnikBaltič Pia je dosegla 14.mesto v teku na 100m, Živa Germ je bila v skoku v daljino na 16.mestu, Ana Šavs na 17.mestu, Kovač Maja na 18. mestu, Rigač Iva na 19.mestu in Rozman Doroteja na 20.mestu v skoku v daljino. Tomše Nina je v teku na 600 m dosegla 29.mesto, Langerholc Tina pa 34.mesto. V teku na 100 m je nastopila tudi Hajdinjak Nika, ki je dosegla 30.mesto.

V kategoriji pionirjev U14 je Demian Križaj z novim osebnim rekordom 515cm dosegel odlično 2.mesto, prav tako je odlično 2.mesto in nov osebni rekord s časom 27.80 sek., na 200m dosegel Bor Nograšek. 5.mesto sta dosegla Križaj Demian v teku na 60m in Gorenc Mark v suvanju krogle. Brumen Bor je dosegle 6.mesto v teku na 200 metrov in 9.mesto Jerše Tit v metu vortexa. Poleg njih so v teku na 200m, v teku na 60m, v skoku v daljino, metu vortexa in suvanja krogle nastopili še Nograšek Luka, Gantar Aljaž, Jeras Jaka, Girandon Matjaž, Cuderman Tim, Vitas Zen, Pavletič Goran Stanislav, Arzenšek Just.

V kategoriji pionirk U14 sta izstopali dve dekleti Hana Čerin je z metom vortexa 61.67m  dosegla nov državni rekord, prav tako je zmagla v suvanje krogle s sunkom 10.08m. Z novim osebnim rekordom v skoku v daljino in z doseženimi 538cm je zmagla Hana SekneHana Sekne je prav tako uspešno in z novim osebnim rekordom dosegla drugo mesto v teku na 60m s časom 8.24 sek. V suvanju krogle je 8.mesto dosegla Polak Tia, v metu vortexa je 8.mesto dosgla Klojčnik Zaplotnik Trina, 10.mesto je dosegla Ilič Lorena.

V kategoriji pionirk U14 so za Kranjski Triglav nastopile še Špela Klemenčič, Malovrh gaja, Gunde Ema, Grašič Nina, Sefič Lana, Hostar Lucija, Roblek Matea, Klojčnik Zaplotnik Lucija, Zgaga Tara, Kozjek Ajša, Ažman Zala, Strupi Zala, Lovrečič Lili, Islamovič Hana, Kozelj Lana, Gabrovšek Lenka, Žlindra Zoja Brina, Misajlovski Anja.

Med moškimi je najboljši rezultat s 1016 točkami v teku na 600 m izračunano po madžarskih tablicah za Kranjski klub dosegel Rok Markelj, v ženski konkurenci je to uspelo pionirki Brini Likar z osvojenimi 894 točkami v skoku v daljino.

Za uspešne nastope, osebne rekorde in uvrstitve vsem atletom Kranjskega Triglava čestitamo.

KAJ NUDIMO V ATLETSKI ŠOLI

Program vadbe je prilagojen starosti otroka in sicer prehaja skozi igro do resne atletske vadbe. Pri vseh pa je osnovni poudarek na celovitem razvoju psiho-motoričnih sposobnosti. Otrok bo med drugim pri naši vadbi pridobil osnovna znanja tehnik vseh atletskih disciplin. Vadba otroka je organizirana pod strokovnim vodstvom naših vaditeljev in sicer dvakrat tedensko po 60 minut za otroke od 4-6 let in trikrat tedensko po 60 min za otroke od 6 let dalje. Skozi igro bomo razvijali osnovne motorične sposobnosti otroka. Od 12 let dalje pa velja individualni program, kar pomeni da se začne višja stopnja učenja atletike in spoznavanje vseh atletskih disciplin. Njihovi treningi praktično že pomenijo začetek vrhunske atletike.

PROGRAM DELA V ATLETSKI ŠOLI

Atletska šola skuša otroke ozavestiti o pomenu fizične aktivnosti pri njihovem duševnem in telesnem razvoju ter jim tako približalti šport kot potrebo in ne kot obveznost. Ker je samo najboljše dovolj dobro za naše otroke smo poskrbeli, da so tudi naši vaditelji temu primerno usposobljeni Posebna izobraževanja atletskih disciplin pa vodijo strokovni trenerji, ki poznajo najsodobnejše tehnike in metode treninga.