AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj

MATJAŽ GIRANDON, DEMIAN KRIŽAJ, LUKA NOGRAŠEK, HANA SEKNE IN ANJA MISAJLOVSKI NOVI MLAJŠE MLADINSKI DRŽAVNI PRVAKI V ATLETIKI, MOŠKA ŠTAFETA 4X200 POSTAVILA DRŽAVNI REKORD

Slika: Matjaž Girandon zmagovalec teka na 60m z ovirami

HANA SEKNE je potrdila dominantnost na nizkih ovirah in časom 8,57sec zmagala v finalu teka na 60m z ovirami in postala nova državna prvakinja. HANA SEKNE je tekmovala tudi v skoku v daljino in s skokom dolgim 542cm postala državna podprvakinja. ANJA MISAJLOVSKI je presenetila v skoku v daljino saj je še pionirka. Skočila je 552 cm in postala državnamlajše mladinska prvakinja. Izid dneva so postavili fantje v štafeti 4x200m (DEMIAN KRIŽAJ, MATJAŽ GIRANDON, ROK SAJOVIC, LUKA NOGRAŠEK ) saj so s časom 1:32.90 min postavili državni mlajše mladinski rekord in postali tudi novi državni prvaki.

Slika: Novi državni rekorderji v teku n 4x200m z leve Luka Nograšek, Rok Sajovic, Matjaž Girandon, Demian Križaj

Ženska štafeta 4x200m ( HANA SEKNE, ANJA MISAJLOVSKI, TINKA TURK, TIA POLAK) je prav tako odtekla odlično in s časom 1;46.89 zasedla odlično tretje mesto.

Slika:  3.mesto dekleta v štafeti 4x200m zgoraj levo Tia Polak, Anja Misajlovski spodaj levo Hana Sekne in Tinka Turk

Na tekmovanju so nastopili še MILOŠ PETERNEL, ki je z novim osebnim rekordom 2:02.44 zasedel 4.mesto v teku na 800m. TIA POLAK je v teku na 200m s časom 27,05 zasedla 17.mesto v suvanju krogle je TIA POLAK zasedla z metom dolgim 9,41m končno 9.mesto. ČEDE FILIP je v teku na 3000m s časom 9;50.06 zasedel končno 7.mesto. TINKA TURK je bila v teku na 400m s časom 62,19 na končnem 11.mestu, Tinka je v teku na 200m s časom 27,74sec zasedla 31.mesto. ZALA AŽMAN je v teku na 800m s časom 2;33.11 zasedla 17.mesto. TARA ZGAGA je v troskoku s skokom dolgim 9,95m osvojila končno 14.mesto. NECA BRENKUŠ je v skoku v daljino s skokom doglim 467cm osvojila 18.mesto.

Čestitke vsem za odlične rezultate.

KAJ NUDIMO V ATLETSKI ŠOLI

Program vadbe je prilagojen starosti otroka in sicer prehaja skozi igro do resne atletske vadbe. Pri vseh pa je osnovni poudarek na celovitem razvoju psiho-motoričnih sposobnosti. Otrok bo med drugim pri naši vadbi pridobil osnovna znanja tehnik vseh atletskih disciplin. Vadba otroka je organizirana pod strokovnim vodstvom naših vaditeljev in sicer dvakrat tedensko po 60 minut za otroke od 4-6 let in trikrat tedensko po 60 min za otroke od 6 let dalje. Skozi igro bomo razvijali osnovne motorične sposobnosti otroka. Od 12 let dalje pa velja individualni program, kar pomeni da se začne višja stopnja učenja atletike in spoznavanje vseh atletskih disciplin. Njihovi treningi praktično že pomenijo začetek vrhunske atletike.

PROGRAM DELA V ATLETSKI ŠOLI

Atletska šola skuša otroke ozavestiti o pomenu fizične aktivnosti pri njihovem duševnem in telesnem razvoju ter jim tako približalti šport kot potrebo in ne kot obveznost. Ker je samo najboljše dovolj dobro za naše otroke smo poskrbeli, da so tudi naši vaditelji temu primerno usposobljeni Posebna izobraževanja atletskih disciplin pa vodijo strokovni trenerji, ki poznajo najsodobnejše tehnike in metode treninga.