AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj

HANA SEKNE DVAKRATNA IN TOM TERŠEK ENKRATEN PRVAK NA ATLESKEM POKALU SLOVENIJE ZA KATEGORIJI U16 V NOVI GORICI

V soboto 26.6.2021 je na atletskem stadionu v Novi Gorici potekal Atletski pokal Slovenije za kategorijo U16. HANA SEKNE je z novima osebnima rekordoma tako v teku na 80 m z ovirami 11.83 sec in teku na 300 m s časom 46,75 sec prepričljivo zmagala in osvojila naslova Pokalne pionirske prvakinje za kategorijo U16.

Hana Sekne 2 x 1.mesto

Tom Teršek je s fantasitčnim metom 47,95 m v metu kopja osvojil naslov Pokalnega prvaka med pionirji U16.

Tom Teršek

JAKOB KOZELJ je postal dvakratni pokalni podprvak v teku na 100 m z ovirami in v teku na 300 m z ovirami z dvema osebnima rekordoma in časoma 15.17 sec na 100 m z ovirami in 43,95 sec na 300 m z ovirami.

Jakob Kozelj

Ekipni uspeh fantov so zelo dobro zastopali metalci. ANŽE KUČINA je v metu diska z daljavo 37,14 m postal Pokalni podprvak U16. DAVID CARROTA je bil v metu kladiva na odlične 3.mestu z metom dolgim 30.01 m. MATIJA ZLATE je bil v metu diska z metom dolgim 31,79 m na končnem 3.mestu.

Na sliki Anže Kučina -levo in Matija Zlate desno

MATIJA ZLATE je v suvanju krogle zasedel končno 4.mesto. ANŽE KUČINA je zasedel končno 4.mesto v metu kopja. PIKA BIKAR KERN je bila v teku na 100 m s časom 13.08 na končnem 6.mestu in v teku na 300 m s časom 43.19 na končnem 5.mestu. ALEKSANDER ŽMAVC je v metu diska osvojil 6.mesto v suvanju krogle je bil na 9.mestu. TOM TERŠEK je v skoku v v višino zasedel 7.mesto. URŠA DOLENC je bila v skoku v daljino na 13.mestu in v teku na 300 m na 15.mestu. BINE VODNIK je bil v teku na 100 m na 15.mestu in v teku na 300 m na končnem 16.mestu.

Fantje so ekipno zasedli končno 3.mesto med 31 klubi. Dekleta so bila od 32 klubov na koncu na 14.mestu.

Čestitke fantom in dekletom za odličen ekipni in posamični uspeh.

KAJ NUDIMO V ATLETSKI ŠOLI

Program vadbe je prilagojen starosti otroka in sicer prehaja skozi igro do resne atletske vadbe. Pri vseh pa je osnovni poudarek na celovitem razvoju psiho-motoričnih sposobnosti. Otrok bo med drugim pri naši vadbi pridobil osnovna znanja tehnik vseh atletskih disciplin. Vadba otroka je organizirana pod strokovnim vodstvom naših vaditeljev in sicer dvakrat tedensko po 60 minut za otroke od 4-6 let in trikrat tedensko po 60 min za otroke od 6 let dalje. Skozi igro bomo razvijali osnovne motorične sposobnosti otroka. Od 12 let dalje pa velja individualni program, kar pomeni da se začne višja stopnja učenja atletike in spoznavanje vseh atletskih disciplin. Njihovi treningi praktično že pomenijo začetek vrhunske atletike.

PROGRAM DELA V ATLETSKI ŠOLI

Atletska šola skuša otroke ozavestiti o pomenu fizične aktivnosti pri njihovem duševnem in telesnem razvoju ter jim tako približalti šport kot potrebo in ne kot obveznost. Ker je samo najboljše dovolj dobro za naše otroke smo poskrbeli, da so tudi naši vaditelji temu primerno usposobljeni Posebna izobraževanja atletskih disciplin pa vodijo strokovni trenerji, ki poznajo najsodobnejše tehnike in metode treninga.