HANA SEKNE DVAKRAT ZLATA NA DRŽAVNEM PRVENSTU U 16, PRESENEČENJE DNEVA STA PRIPRAVILI DVE NOVI DRŽAVNI PODPRVAKINJI, LENKA GABROVŠEK V SKOKU V VIŠINO IN GAJA MALOVRH V SKOKU V DALJINO

Hana Skene 1.mesto 60m ovire in troskok.

Lenka Gabrovšek 2.mesto skok v višino.

Gaja Malovrh 2.mesto skok v daljino

Pri dekletih je po dolgi odostnosti od treninga Hana Čerin osvojila z metom dolgim 8.56m 3.mesto v suvanju krogle. Pri dekletih je v teku na 60m z ovirami nastopila Polak Tia in s časom 10.24sec zasedla 10.mesto. Gaja Malovrh je bila v teku na 60m na 26.mestu. Lana Sefič na 37.mestu. Trina Klojčnik Zaplotnik je bila 48 in na 52.mestu Ilič Lorena.Zala Ažman je z novim osebnim rekordom na 1000m in časom 3.36.08 min zasedla končno 20.mesto. Klojčnik Zaplotnik Trina je bila v suvanju krogle na 8.mestu z metom 6.03 m. Gunde Ema je bila v skoku v daljino z skokom dolgim 446cm na 9.mestu. Sefič Lana je bila v skoku v daljino na 14.mestu z skokom dolgim 436cm.

HANA ČERIN 3.mesto suvanje krogle.

Pri fantih je Demian Križaj v skoku v daljino z skokom 597cm osvojil odlično 3.mesto. Demian si je pritekel tudi finale teka na 60m v katerem je zasedel 8. mesto s časom 7.79 sec.

Matjaž Girandon je bil v teku na 60m z ovirami na 5.mestu s časom 9.46. Rok Sajovic je tudi nastopil v teku na 60m z ovirami in s časom 10.03 zasedel 6.mesto. Rok Sajovic je v skoku v daljino zasedel 9.mesto z skokom dolgim 510cm, Matjaž Girandon je zasedel 10.mesto z skokom dolgim 484cm. Tit Jerše je zasedel v skoku v daljino 12. mesto z skokom dolgim 464cm in v teku na 60m 31.mesto s časom 8.81sec.

Za zelo uspešne nastope ekipe U16 AK TRIGLAV KRANJ čestitamo vsem dekletom in fantom.

Kolektiv trenerjev AK TRIGLAV KRANJ.

KAJ NUDIMO V ATLETSKI ŠOLI

Program vadbe je prilagojen starosti otroka in sicer prehaja skozi igro do resne atletske vadbe. Pri vseh pa je osnovni poudarek na celovitem razvoju psiho-motoričnih sposobnosti. Otrok bo med drugim pri naši vadbi pridobil osnovna znanja tehnik vseh atletskih disciplin. Vadba otroka je organizirana pod strokovnim vodstvom naših vaditeljev in sicer dvakrat tedensko po 60 minut za otroke od 4-6 let in trikrat tedensko po 60 min za otroke od 6 let dalje. Skozi igro bomo razvijali osnovne motorične sposobnosti otroka. Od 12 let dalje pa velja individualni program, kar pomeni da se začne višja stopnja učenja atletike in spoznavanje vseh atletskih disciplin. Njihovi treningi praktično že pomenijo začetek vrhunske atletike.

PROGRAM DELA V ATLETSKI ŠOLI

Atletska šola skuša otroke ozavestiti o pomenu fizične aktivnosti pri njihovem duševnem in telesnem razvoju ter jim tako približalti šport kot potrebo in ne kot obveznost. Ker je samo najboljše dovolj dobro za naše otroke smo poskrbeli, da so tudi naši vaditelji temu primerno usposobljeni Posebna izobraževanja atletskih disciplin pa vodijo strokovni trenerji, ki poznajo najsodobnejše tehnike in metode treninga.