AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj

DVE HANI (SEKNE IN ČERIN), KAR ŠTIRIKRATNE DRŽAVNE PRVAKINJE NA DRŽAVNEM PRVENSTU ZA PIONIRJE IN PIONIRKE U16

V soboto in nedeljo 18. in 19.9.2021 je na Ptuju potekalo državno prvenstvo za pionirje in pionirke U16. HANA SEKNE je najprej postala državna prvakinja v troskoku z doseženim skokom 11.39 m. Čez dobri dve uri je bila prepričljivo na 1.mestu tudi v teku na 80 m z ovirami s časom 11.82 sec. Drugi dan je prav tako zelo prepričjivo zmagala v teku na 300m z ovirami s časom 46,53 sec in tako osvojila še tretjo zmago v dveh dneh.

Slika 1 in 2. Hana Sekne na 1.mestu

Četrti naslov državne prvakinje je osvojila HANA ČERIN, ki je v metu kopja z rezultatom 37,91m dosegla odličen rezultat, glede na to , da je tekmovala s poškodovano ramo.

Slika 3: Hana Čerin na 1.mestu

Z odličnimi nastopi so nadeljevali dan tud fanjte. MATIJA ZLATE je v medu diska z novim osebnim rekordom 44,55 metra osvojil naslov državnega podprvaka.

Slika 4: Na levi 2.mesto Matija Zlate in na desni Anže Kučina 3.mesto v metu diska.

Jakob Kozelj je z novim osebnim rekordom 14.84 sec v teku na 100m z ovirami dosegel 3.mesto. Anže Kučina je bil v metu diska prav tako na odličnem tretjem mestu z metom dolgim 37.53 metra. 3.mesto je v troskoku dosegel najmlajši tekmovalec Kranjskega Triglava Demian Križaj, ki je za več kot pol metra poporavil svoj osebni rekord 11.79 m.

Tom Teršek je pozitivno presenetil in v skoku v višino skočil 174 centimetrov ter osvojil odlično 3.mesto. 4.mesto je osvojil David Carotta v metu kldaiva z metom dolgim 33.41 m. Jakob Kozelj je bil v teku na 300m z ovirami na 4.mestu s časom 44.06sec. Tom Teršek je bil v metu kopja na 4.mestu z dosežkom 50.26m. Demian Križaj je bil v skoku v daljino z novim osebnim rekordom 575cm na končnem 5.mestu.

Slika5: Jakob Kozelj na 3 stopnički v teku na 100m z ovirami

Pika Bikar Kern je bila dvakrat na 5.mestu, enkrat v teku na 100m s časom 12.80 sec in enkrat v teku na 300m s časom 42.15sec. Na 5.mestu je bila tudi ženska štafeta 5x300m s časom 2:56,58min v postavi (Sekne, Polak, Dolenc, Bikar Kern). 6.mesto je osvojil najmlajši tekmovalec v metu diska Aleksander Žmavc z metom dolgim 32.17m.  Anže Kučina je v metu kopja z metom dolgim 42.34 metra zasedel 9.mesto. Polak Tia je bila v skoku v daljino na 16.mestu, Urša Dolenc pa tik za njo na 17.mestu. Tija je skočila 4.63cm, Urša je skočila 462cm. V teku na 100m je nastopil Demina Križaj in je bil s časom 12.85sec na 22.mestu. Za zelo uspešne nastope vsem fantom in dekletom trenerji AK TRIGLAV KRANJ čestitamo vsem nastopajočim.

Slika 6: Demian Križaj na 3 stopnički v troskoku. Slika 7: Tom Teršek na sesni za 3.mesto v skoku v višino.

KAJ NUDIMO V ATLETSKI ŠOLI

Program vadbe je prilagojen starosti otroka in sicer prehaja skozi igro do resne atletske vadbe. Pri vseh pa je osnovni poudarek na celovitem razvoju psiho-motoričnih sposobnosti. Otrok bo med drugim pri naši vadbi pridobil osnovna znanja tehnik vseh atletskih disciplin. Vadba otroka je organizirana pod strokovnim vodstvom naših vaditeljev in sicer dvakrat tedensko po 60 minut za otroke od 4-6 let in trikrat tedensko po 60 min za otroke od 6 let dalje. Skozi igro bomo razvijali osnovne motorične sposobnosti otroka. Od 12 let dalje pa velja individualni program, kar pomeni da se začne višja stopnja učenja atletike in spoznavanje vseh atletskih disciplin. Njihovi treningi praktično že pomenijo začetek vrhunske atletike.

PROGRAM DELA V ATLETSKI ŠOLI

Atletska šola skuša otroke ozavestiti o pomenu fizične aktivnosti pri njihovem duševnem in telesnem razvoju ter jim tako približalti šport kot potrebo in ne kot obveznost. Ker je samo najboljše dovolj dobro za naše otroke smo poskrbeli, da so tudi naši vaditelji temu primerno usposobljeni Posebna izobraževanja atletskih disciplin pa vodijo strokovni trenerji, ki poznajo najsodobnejše tehnike in metode treninga.