AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj

BRINA LIKAR, TEJ DRAGAŠ IN ŽENSKA ŠTAFETA 4X100m NOVI DRŽAVNI STAREJŠE MLADINSKI PRVAKI

V soboto in nedeljo 24.6.2023 in 25.6.2023 je v Ljubljani potekalo državno atletsko prvenstvo za starejše mladince in mladinke. Prvi dan je HANA SEKNE v teku na 100m z ovirami postala državna podprvakinja s časom 14.03 sec. LENART RENER je v teku na 400m s časom 49.39 sec postavil izjemni osebni rekord in postal državni podprvak.

Slika: 2.mesto Lenart Rener 400m

MAJ BIZJAK je v skoku ob palici preskočil 450cm in zasedel 3.mesto.

ŽIVA GERM je v teku na 5000m zasedla 3.mesto

Slika: 3.mesto Živa Germ tek na 5000m

BRINA LIKAR je bila v teku na 100m s časom 12.23 sec na končnem 4.mestu. TIM REBOLJ se je v teku na 100m prvič spustil pod mejo 11 sec in z novim osebnim rekordom in časom 10.95sec zasedel odlično 5.mesto.

DEBELJAK ELA je v metu kopja z metom dolgim 24.06 m zasedla končno 6.mesto. VESNA SODNIK je v metu kopja zasdela z metom dolgim 19.5m končno 8.mesto. PIKA BIKAR KERN je v teku na 100m s časom 12.33 zasedla 7.mesto.

PETERNEL MILOŠ je v teku na 400m zasedel 20.mesto s časom 53.66sec. TOMŠE LARA je v teku na 400m z časom 60,67 sec zasedla končno 13.mesto. Izjemna ženska štafeta 4x100m v postavi HANA SEKNE, LARA TOMŠE, NINA ANA LIKAR, BRINA LIKAR je s časom 47,36 sec osvojila naslov državnih prvakinj.

Slika:Zmagovlna dekleta spodaj levo Hana Sekne, Brina Likar in zgoraj levo Lara Tomše in Nina Ana Likar

Moška štafeta 4x100m v postavi MAJ BIZJAK, LAN BOKAL ŠTER, LENART RENER in TIM REBOLJ je s časom 43.32sec osvojila naslov državnih podprvakov.

Slika: 2.mesto moška štafeta4x100m. Levo spodaj Tim Rebolj, Lan Bokal Šter in zgoraj levo Lenart Rener in Maj Bizjak

Drugi dan je naslov državne prvakinje osvojila BRINA LIKAR v skoku v daljino s skom dolgim 608 cm.

Slika: Zmagovalka Brina Likar in 2.mesto Hana Sekne

TEJ DRAGAŠ  je postal državni prvak v metu diska z metom dolgim 46,04 m.

Slika: Zmagovalec Tej Dragaš in 3.mesto Matija Zlate

HANA SEKNE je bila v skoku v daljino s 572cm državna podprvakinja. ŠPAROVEC EMA je naslov državne podprvakinje zasedla v suvanju krogle z metom dolgim 9.03m.

Slika: Ema Šparovec 2.mesto suvanje krogle

MATIJA ZLATE je v metu diska osvojil 3.mesto z metom dolgim 41,56m. BIZJAK VAL je bil v metu diska na 7.mestu z dolžino 34,01m.NINA ANA LIKAR je v skoku v daljino s skokom dolgim 544 cm zasedla 7.mesto.  GORJANC MAJ je za svoj krstni nastop v atletiki preskočil v skoku v višino 170 cm in zasedel 9.mesto. LAN BOKAL ŠTER je v teku na 800m s časom 2.04,39 min zasedel 10.mesto. JAKOB JERALA je v teku na 800m zasedel 13.mesto s časom 2.05,67min. REBOLJ TIM je v finalu teka na 200m zasedel 7.mesto s časom 22.75sec.

KAJ NUDIMO V ATLETSKI ŠOLI

Program vadbe je prilagojen starosti otroka in sicer prehaja skozi igro do resne atletske vadbe. Pri vseh pa je osnovni poudarek na celovitem razvoju psiho-motoričnih sposobnosti. Otrok bo med drugim pri naši vadbi pridobil osnovna znanja tehnik vseh atletskih disciplin. Vadba otroka je organizirana pod strokovnim vodstvom naših vaditeljev in sicer dvakrat tedensko po 60 minut za otroke od 4-6 let in trikrat tedensko po 60 min za otroke od 6 let dalje. Skozi igro bomo razvijali osnovne motorične sposobnosti otroka. Od 12 let dalje pa velja individualni program, kar pomeni da se začne višja stopnja učenja atletike in spoznavanje vseh atletskih disciplin. Njihovi treningi praktično že pomenijo začetek vrhunske atletike.

PROGRAM DELA V ATLETSKI ŠOLI

Atletska šola skuša otroke ozavestiti o pomenu fizične aktivnosti pri njihovem duševnem in telesnem razvoju ter jim tako približalti šport kot potrebo in ne kot obveznost. Ker je samo najboljše dovolj dobro za naše otroke smo poskrbeli, da so tudi naši vaditelji temu primerno usposobljeni Posebna izobraževanja atletskih disciplin pa vodijo strokovni trenerji, ki poznajo najsodobnejše tehnike in metode treninga.