AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj

BRINA LIKAR in HANA SEKNE sta na mednarodnem atletskem mitingu v Slovenski Bistrici izpolnili normo za Evropsko prvenstvo za starejše mladince in mladinke.

V soboto 27.5.2023 je v Slovenski Bistrici potekal tradiconalni mednarodni atletski miting. BRINA LIKAR je v skoku v daljino zasedla 3.mesto in s skokom dolgim 625 cm izpolnila normo za Evropsko prvenstvo U20, ki bo letos v Jeruzalemu.

Slika 1: Brina Likar 3.mesto skok v daljino 625cm

Neverjeten podvig je uspel mlajši mladinki HANI SEKNE, ki je v teku na 100 m z ovirami v člansk kategoriji zasedla 6.mesto in s časom 13.95 sec izpolnila normo za Evropsko prvenstvo U20.

Slika 2:Hana Sekne 6.mesto v teku na 100m z ovirami in časom 13.95 sec

PIKA BIKAR KERN je še enkrat več potrdila v teku na 100m normo za Evropski Olimpijski festival s časom 11.95 sec je v finalu zasedla 3.mesto in popravila svoj osebni rekord. Odlično je nastopil mlajši mladinec LENART RENER, ki je v teku na 300m zasedel 10.mesto s časom 35.34 sec postavil nov osebni rekord.

V teku na 300m, ki je bil po zasedbi od tekov najmočnejši je ROK FERLAN s časom 33.09 sec zasedel 3.mesto.

Slika 3: Rok Ferlan prvi z desne 3.mesto v teku na 300m čas 33.09sec

Stopničke si je priskakal tudi mlajši mladinec LUKA NOGRAŠEK v troskoku, kjer je zasedel 3.mesto in s skokom dolgim 13.54 m.

Na mitingu so nastopili še:

Petra Rahne - skok v daljino 585cm in odlično 4.mesto.

Pika Bikar Kern - 300m s časom 39.66 sec, kar je nov osebni rekord in končno 4.mesto.

Tim Rebolj - 100m nov osebni rekord 11.11sec zasedel je končno 21.mesto in v teku na 300m čas 36,21 nov osebni rekord in 13.mesto.

Jan Skalar -100m nov osebni rekord 10.97sec zasedel je končno 10.mesto in 300m čas 34,71 sec nov osebni rekord in končno 6.mesto.

Janž Flajnik - 800m čas 1.55.12 min  na končnem 10.mestu.

Miloš peternel -800m nov osebni rekord čas 2.03.75min in končno 22.mesto.

Lara Tomše - 300m čas 41,80 sec in 11.mesto.

KAJ NUDIMO V ATLETSKI ŠOLI

Program vadbe je prilagojen starosti otroka in sicer prehaja skozi igro do resne atletske vadbe. Pri vseh pa je osnovni poudarek na celovitem razvoju psiho-motoričnih sposobnosti. Otrok bo med drugim pri naši vadbi pridobil osnovna znanja tehnik vseh atletskih disciplin. Vadba otroka je organizirana pod strokovnim vodstvom naših vaditeljev in sicer dvakrat tedensko po 60 minut za otroke od 4-6 let in trikrat tedensko po 60 min za otroke od 6 let dalje. Skozi igro bomo razvijali osnovne motorične sposobnosti otroka. Od 12 let dalje pa velja individualni program, kar pomeni da se začne višja stopnja učenja atletike in spoznavanje vseh atletskih disciplin. Njihovi treningi praktično že pomenijo začetek vrhunske atletike.

PROGRAM DELA V ATLETSKI ŠOLI

Atletska šola skuša otroke ozavestiti o pomenu fizične aktivnosti pri njihovem duševnem in telesnem razvoju ter jim tako približalti šport kot potrebo in ne kot obveznost. Ker je samo najboljše dovolj dobro za naše otroke smo poskrbeli, da so tudi naši vaditelji temu primerno usposobljeni Posebna izobraževanja atletskih disciplin pa vodijo strokovni trenerji, ki poznajo najsodobnejše tehnike in metode treninga.