AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj

ATLETSKI KLUB TRIGLAV KRANJ IMA TRI NOVE DRŽAVNE PRVAKINJE V MNOGOBOJU IN ENEGA DRŽAVNEGA PODPRVAKA V MNOGOBOJU.

V soboto in nedeljo 2.in 3. 10.2021 je bilo v Mariboru državno prvenstvo v mnogoboju. V atletiki je dolgo veljalo, da je mnogoboj kraljevska disciplina, vendar se časi spreminjajo, tekmovanj v mnogobojih je vedno manj in posledično zanimanje in sam trening za mnogoboj se je bistveno zmanjšal, kljub temu, komur uspe je še vedno najbolj kompleten atlet. V Atletskem klubu Triglav Kranj mnogoboj še vedno razvijamo in nam je temlj za razvoj kompletnega atleta. Kakorkoli že v mladinski in pionirski kategoriji imamo štiri nove odlične mnogobojce-ke.

Karin Kočar je med starejšimi mladinkami osvojila 1.mesto in postala Državna prvakinja za leto 2021. Karin Kočar je dosegla 4375 točk. 100m z ovirami je pretekla v času 15,19 sec in osvojila 817 točk, v skoku v višino je preskočila 162cm in osvojila 752 točk, v suvanju krogle je dosegla 970 cm in osvojila 510 točk, v teku na 200m je s časom 27,32sec, osvojila 681 točk, V skoku v daljino je s skokom dolgim 518 cm osvojila 598 točk v metu kopja je z metom dolgim 29,14 m osvojila 460 točk in v teku na 800m s časom 2:42.00 min osvojla 550 točk skupaj torej 4375 točk.

Brina Likar je poskrbela za najboljši rezultat tega vikenda saj je kot ml.mladinka z osvojenimi 5021 točkami samo še enkrat več pokazala, da je res "allrounedr". S tem rezultatom je dosegal tudi normo tako za Evropski olimpijski festival, kot Evropsko ml.mladinsko prvenstvo.  100m z ovirami je pretekla v času 14,91 sec in osvojila 854 točk, v skoku v višino je preskočila 168 cm in osvojila 830 točk, v suvanju krogle je dosegla 991 cm in osvojila 524 točk, v teku na 200m je s časom 24,99 sec, osvojila 888 točk, V skoku v daljino je s skokom dolgim 610 cm osvojila 880 točk v metu kopja je z metom dolgim 25,95 m osvojila 400 točk in v teku na 800m s časom 2:33.46 min osvojla 645 točk skupaj torej 5021 točk.

Hana Sekne se je kot pionirka U16 prvič preizkusila v sedmeroboju in to z odliko.  Zmagala je z 4543 točkami.  80m z ovirami je pretekla v času 11,77 sec in osvojila 940 točk, v skoku v višino je preskočila 141 cm in osvojila 523 točk, v suvanju krogle je dosegla 884 cm in osvojila 454 točk, v teku na 100m je s časom 12,46 sec, osvojila 866 točk, V skoku v daljino je s skokom dolgim 540 cm osvojila 671 točk v metu kopja je z metom dolgim 30,26 m osvojila 482 točk in v teku na 800m s časom 2:37.07 min osvojla 607 točk skupaj torej 4543 točk.

Maj Bizjak je bodoči up slovenskega skoka ob palici, kljub temu ga je zamikal mnogoboj in fant je z deseterobojom opravil več kot odlično, končal na končnem drugem mestu z osvojenimi 5659 točkami. 100m je pretekel v času 11,37sec in osvojil 780 točk, skok v daljino 659 cm in 718 točk, suvanje krogle 11,07m in 550 točk, skok v višino 167cm in 520 točk, 400m 56,62 sec in 535točk, 110m ovire 15,88 sec in 746 točk, met tidka 32,14m in 507 točk, skok ob palici 460 cm in 790 točk, met kopja 32,12 metra in 329 točk, 1500m 6;21,36 min in 184 točk.

Čestitke fantom in dekletom za nove uspehe.

KAJ NUDIMO V ATLETSKI ŠOLI

Program vadbe je prilagojen starosti otroka in sicer prehaja skozi igro do resne atletske vadbe. Pri vseh pa je osnovni poudarek na celovitem razvoju psiho-motoričnih sposobnosti. Otrok bo med drugim pri naši vadbi pridobil osnovna znanja tehnik vseh atletskih disciplin. Vadba otroka je organizirana pod strokovnim vodstvom naših vaditeljev in sicer dvakrat tedensko po 60 minut za otroke od 4-6 let in trikrat tedensko po 60 min za otroke od 6 let dalje. Skozi igro bomo razvijali osnovne motorične sposobnosti otroka. Od 12 let dalje pa velja individualni program, kar pomeni da se začne višja stopnja učenja atletike in spoznavanje vseh atletskih disciplin. Njihovi treningi praktično že pomenijo začetek vrhunske atletike.

PROGRAM DELA V ATLETSKI ŠOLI

Atletska šola skuša otroke ozavestiti o pomenu fizične aktivnosti pri njihovem duševnem in telesnem razvoju ter jim tako približalti šport kot potrebo in ne kot obveznost. Ker je samo najboljše dovolj dobro za naše otroke smo poskrbeli, da so tudi naši vaditelji temu primerno usposobljeni Posebna izobraževanja atletskih disciplin pa vodijo strokovni trenerji, ki poznajo najsodobnejše tehnike in metode treninga.