AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj
Vpis v atletsko šolo

EKIPA KRANJSKEGA TRIGLAVA OSVOJILA 2.MESTO NA POKALNEM DRŽAVNEM PRVENSTVU V MNOGOBOJU, DEMIAN KRIŽAJ POKALNI PODPRVAK V MNOGOBOJU ZA PIONIRJE U14..

Na atletskem stadionu v Tolminu je v nedeljo 9.5.2021 potekalo Pokalno prvenstvo Slovenije v mnogoboju za U14. Da je bila ekipa resnično dobra in da so vsi tekmovalci prispevali velik delež h končnemu rezultatu pove osvojitev naslova Pokalnih vseekipnih (fantje in dekleta) podprvakov v kategoriji U14.

PREBERI VEČ

MAJ BIZJAK, HANA ČERIN IN BRINA LIKAR POKALNI MLAJŠE MLADINSKI PRVAKI

V soboto 8.5.2021 je v Velenju potekal Atletski pokal za mlajše mladince in mladinke. Od kranjske ekipe so najbolj izstopali Maj Bizjak, ki je v skoku ob palici prepričljivo zmagal, dosegel nov osebni rekord 460cm in izpolnil normo za mlajše mladinsko Evropsko prvenstvo, ki pa žal odpade.

PREBERI VEČ

MAJ BIZJAK IN NINA ANA LIKAR NOVA DRŽAVNA PRVAKA V DVORANI ZA MLAJŠE MLADINCE IN MLADINKE

V soboto 6.3.2021 ja v krožni atletski dvorani potekalo Državno prvenstvo za mlajše mladince in mladinke. Triglavan MAJ BIZJAK je postal novi državni prvak v skoku ob palici s preskočenimi 450 cm, kar je tudi Majev nov osebni rekord, ki ga je izboljšal za 20cm.

PREBERI VEČ

Karin Kočar državna starejše mladinska prvakinja v skoku v višino

Novo mesto, sobota 6.3.2021 V dvorani v Novem mestu je potekalo državno prvenstvo za starejše mladince in mladinke.  Presenetljivo, a na naše veselje je zlato medaljo in 1. mesto v skoku v višino osvojila KARIN KOČAR s preskočenimi 166cm. NINA ANA LIKAR se je uvrstila takoj za Karin na 2. mesto s preskočenimi 163cm. Prvo medaljo za..
PREBERI VEČ

Zimsko državno prvenstvo v metih

Ptuj, 28.2.2021 Na Ptuju je potekalo zimsko državno prvenstvo v metih za mlajše mladince /ke in člane/ice. LIKAR AJDA je pri članicah  osvojila 3. mesto v metu kopja (37,56m), DRAGAŠ TEJ je v kategoriji ml. mladincev osvojil 2. mesto v metu diska z novim osebnim rekordom 44,63m.  ml. mladinci ALIDŽANOVIČ LAN- 4. mesto kopje..
PREBERI VEČ

Neža Dolenc odlično na Balkanskem mladinskem prvenstvu

Sofija, 14.2.2021  Neža Dolenc je na balkanskem mladinskem prvenstvu v Sofiji (BUL) osvojila 8. mesto v teku na 60m z ovirami (9,19). Tekla je tudi v štafeti 4x400m, kje so dekleta osvojila 1. mesto in postavile nov balkanski rekord (3:47,88). Čestitke za odličen nastop!!!
PREBERI VEČ

MLAJŠA MLADINKA BRINA LIKAR ZMAGALA NA DRŽAVNEM ČLANSKEM PRVENSTVU V SKOKU V DALJINO, ROK FERLAN S SVOJIM NAJHITREJŠIM TEKOM V DVORANI V TEKU NA..

V soboto 13.2 in nedeljo 14.2.2021 je potekalo Državno prvensto za člane in članice v dvorani.  Prvi dan nas je razveselil ROK FERLAN z novim osebnim rekordom v dvorani 48.08 in 2.mestom v teku na 400m. Odlično je nastopil tudi Tilen Dobnikar, ki je v teku na 1500m več kot odlično prikazal, da ima pravi tekmovalni duh in s časom 3.59,05 min zasedel odlično 4.mesto. V tej disciplini je nastopil tudi Janž Flajnik in s časom 4.15.52 zasedel 9.mesto. V teku na 60m nas je zastopal Jan Skalar, ki je s časom 7.07sec v finalu zasedel končno 7.mesto. Jaka Zelnik je v teku na 400m zasedel 9.mesto s časom 51,76. sec. Poleg fantov sta nastopili tudi 2 dekleti. Ana Rus je v teku na 60m zasedla 10.mesto s časom 7.93 sec. Nina Ana Likar je zasedla v teku na 400m 10 .mesto s časom 61,24sec.

PREBERI VEČ

NA DRUGI TEKMI KVALIFIKACIJ ZA ČLANSKO DRŽAVNO PRVENSTVO V DVORANI JE NEŽA DOLENC DOSEGLA NORMO ZA BALKANSKO PRVENSTVO U20 V TEKU NA 60 M Z..

V soboto 6.2. in nedeljo 7.2.2021 je v krožni atletski dvorani v Novem mestu potekala druga tekma kvalifikacij za člansko DP v dvorani. Prvi dan nas je najprej razveselila Neža Dolenc, ki je v teku na 400m zasedla 1.mesto s časom 57,58 sec.

PREBERI VEČ

Mestna občina Kranj je najboljše športnike in športnice, ki prejmejo nagrade za dosežke v letu 2020 razglasila kar po spletu.

V Atletskem klubu Triglav so dobitniki športne plakete MO Kranj: ROK MARKELJ, NEŽA DOLENC, OŽBEJ ČERIN, MAJA MARŠ, JANŽ FLAJNIK, ANA RUS, TJAŠA ERŽEN, AJDA LIKAR, JAN SKALAR, JAKA ZELNIK, ANA NINA LIKAR, BRINA LIKAR, TJAŠA MARADIN in TEJ DRAGAŠ

PREBERI VEČ
1... 1213141516... 41

KAJ NUDIMO V ATLETSKI ŠOLI

Program vadbe je prilagojen starosti otroka in sicer prehaja skozi igro do resne atletske vadbe. Pri vseh pa je osnovni poudarek na celovitem razvoju psiho-motoričnih sposobnosti. Otrok bo med drugim pri naši vadbi pridobil osnovna znanja tehnik vseh atletskih disciplin. Vadba otroka je organizirana pod strokovnim vodstvom naših vaditeljev in sicer dvakrat tedensko po 60 minut za otroke od 4-6 let in trikrat tedensko po 60 min za otroke od 6 let dalje. Skozi igro bomo razvijali osnovne motorične sposobnosti otroka. Od 12 let dalje pa velja individualni program, kar pomeni da se začne višja stopnja učenja atletike in spoznavanje vseh atletskih disciplin. Njihovi treningi praktično že pomenijo začetek vrhunske atletike.

PROGRAM DELA V ATLETSKI ŠOLI

Atletska šola skuša otroke ozavestiti o pomenu fizične aktivnosti pri njihovem duševnem in telesnem razvoju ter jim tako približalti šport kot potrebo in ne kot obveznost. Ker je samo najboljše dovolj dobro za naše otroke smo poskrbeli, da so tudi naši vaditelji temu primerno usposobljeni Posebna izobraževanja atletskih disciplin pa vodijo strokovni trenerji, ki poznajo najsodobnejše tehnike in metode treninga.