AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj
Vpis v atletsko šolo

3.MESTO ZA EKIPO FANTOV NA EKIPNEM DRŽAVNEM PRVENSTVU ZA PIONIRJE IN PIONIRKE U16 IN 4.MESTO ZA EKIPO DEKLET KRANJSKEGA TRIGLAVA

V nedeljo 22.5.2022 je na Atletskem stadionu v Novi Gorici potekalo ekipno državno prvenstvo v atletiki za kategorijo U16. Fantje so nas nekoliko presenetili in so z odličnimi nastopi zasedli odlično tretje mesto v konkurenci 24 ih klubov. Za ekipo so nastopili Bavdek Jan (kladivo, kopje), Girandon Matjaž (300m ovire, 4x100m TRK), Križaj Demian (skok v daljino, 4x100m TRK), Nograšek Luka (troskok, 4x100m TRK), Rener Lenart (100m, 300m), Roblek Klemen (1600m hoja), Sajovic Rok (100m ovire, 4x100m TRK), Volčjak Jaka (1000m), Žmavc Aleksander (disk, krogla). Fantje so osvojili 6773 točk.

PREBERI VEČ

NA APS ZA ML.MLADINCE IN MLADINKE PIKA BIKAR KERN IZPOLNILA NORMO ZA EVROPSKO PRVENSTVO MLAJŠIH MLADINK V TEKU NA 200M IN POTRDILA NORMO ZA EVROPSKI..

V nedeljo 8.5.2022 je v Mariboru potekal Atletski pokal Slovenije za mlajše mladince in mladinke. PIKA BIKAR KERN je v teku na 200m z novim osebnim rekordom 25.20 sec zasedla 3.mesto hkrati pa potrdila normo za Evropski Olimpijski festival in tudi izpolnila normo za Evropsko mlajše mladinsko prvenstvo.

PREBERI VEČ

USPEŠNI NASTOPI PIONIRJEV IN PIONIRK NA DRŽVANEM PRVENSTVU V MNOGOBOJU ZA KATEGORIJI U12 IN U14

V soboto 7.5.2022 je bilo v Tolminu Državno prvenstvo v ekipnem in posamičnem  mnogoboju za kategorijeu U14. Za Triglav Kranj je nastopilo 7 dekleta. Pija Wager je bila posamično na 40. mestu, Lenka Gabrovešek na 46.mestu skupaj sta nastopili pod ekipo Triglav Kranj 1 in zasedli 21.mesto.

PREBERI VEČ

IZJEMEN USPEH ATLETINJE KRANJSKEGA TRIGLAVA IRIS BREGANSKI, KI JE OSVOJILA BRONASTO MEDALJO NA 24.OLIMPIJSKIH IGRAH GLUHIH

Od 1. do 15. maja potekajo Olimpijske igre gluhih v Braziliji.

PREBERI VEČ

BRINA LIKAR, HANA SEKNE IN KARIN KOČAR POSTALE DRŽAVNE PRVAKINJE V MNOGOBOJU V DVORANI

V soboto in nedeljo 19.3 in 20.3.2022 je bilo v Novem Mestu Državno prvenstvo v mnogoboju.  Med članicami je imel AK TRIGLAV KRANJ dve predstavnici, KARIN KOČAR je osvojila naslov državne prvakinje z osvojenimi 3306 točkami. Naslov državne podprvakinje je osvojila IRIS BREGANSKI z osvojenimi 2775 točkami.

PREBERI VEČ

BRINA LIKAR NOVA DVORANSKA ČLANSKA DRŽAVNA PRVAKINJA V SKOKU V DALJINO, ROK FERLAN Z IZJEMNIM TEKOM NA 400M DO NORME ZA BALKANSKO DVORANSKO..

V soboto in nedeljo 19.2 in 20.2.2022 je bilo v Novem Mestu državno člansko prvenstvo v Atetiki. BRINA LIKAR je že drugo leto zapored postala članska državna prvakinja v skoku v daljino s skokom dolgim 609 cm.

PREBERI VEČ

TRIGLAVANKA PIKA BIKAR KERN IN TRIGLAVAN MAJ BIZJAK NOVA MLAJŠE MLADINSKA DRŽAVNA PRVAKA.

V soboto 12.2.2022 je v atletski dvorani v Novem Mestu potekalo Državno prvenstvo za mlajše mladince in mladinke. Atletski klub Triglav Kranj je bogatejši za dva nova državna naslova. Maj Bizjak je suvereno zmagal v skoku ob palici in s skokom 475cm izenačil svoj osebni rekord. Pika Bikar Kern je v teku na 200m s časom 25.72sec zmagala in se veselila prvega naslova državne prvakinje.

PREBERI VEČ

ODLIČNI NASTOPI TRIGLAVANOV NA MITINGU V NOVEM MESTU V SOBOTO 12.2.2022

V soboto 12.2.2022 je bil v Novem Mestu mednarodni atletski miting. Iris Breganski je prvič nastopila v skoku v višino po pripravah na Mauritciju in s skokom visokim 160cm zasedla končno 2.mesto. Rok Ferlan je v teku na 400m s časom 48.13sec zasedel v močni konkurenci odlično 3.mesto.  Ana Rus je v teku na 200m s časom 25.03 sec zasedla 4.mesto.

PREBERI VEČ

DVA NOVA OSEBNA REKORDA BRINE LIKAR IN NEŽE DOLENC NA ATLETSKEM BALKANSKEM PRVENSTVU ZA STAREJŠE MLADINKE IN MLADINCE

V soboto 12.2.2022 je bilo v Srbskem Beogradu Balkansko prvenstvo za starejše mladince in mladinke do 20 let. Atletski klub Triglav Kranj je na tem prvenstvu imelo dve predstavnici. BRINA LIKAR je z novim osebnim rekordom v skoku v daljino s 613cm osvojila 4.mesto, hkrati je Brina izpolnila normo za Svetovno starejše mladinsko prvenstvo poleti v Kolumbijskem Caliju. V konkurenci je skakalo kar 19 atletinj. Neža Dolenc je v teku na 60m z ovirami z novim osebnim rekordom 8.64sec zasedla končno 8.mesto v konkurenci 18 ih deklet.

PREBERI VEČ
1... 89101112... 41

KAJ NUDIMO V ATLETSKI ŠOLI

Program vadbe je prilagojen starosti otroka in sicer prehaja skozi igro do resne atletske vadbe. Pri vseh pa je osnovni poudarek na celovitem razvoju psiho-motoričnih sposobnosti. Otrok bo med drugim pri naši vadbi pridobil osnovna znanja tehnik vseh atletskih disciplin. Vadba otroka je organizirana pod strokovnim vodstvom naših vaditeljev in sicer dvakrat tedensko po 60 minut za otroke od 4-6 let in trikrat tedensko po 60 min za otroke od 6 let dalje. Skozi igro bomo razvijali osnovne motorične sposobnosti otroka. Od 12 let dalje pa velja individualni program, kar pomeni da se začne višja stopnja učenja atletike in spoznavanje vseh atletskih disciplin. Njihovi treningi praktično že pomenijo začetek vrhunske atletike.

PROGRAM DELA V ATLETSKI ŠOLI

Atletska šola skuša otroke ozavestiti o pomenu fizične aktivnosti pri njihovem duševnem in telesnem razvoju ter jim tako približalti šport kot potrebo in ne kot obveznost. Ker je samo najboljše dovolj dobro za naše otroke smo poskrbeli, da so tudi naši vaditelji temu primerno usposobljeni Posebna izobraževanja atletskih disciplin pa vodijo strokovni trenerji, ki poznajo najsodobnejše tehnike in metode treninga.