AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj AK Triglav Kranj

MAJ BIZJAK, HANA ČERIN IN BRINA LIKAR POKALNI MLAJŠE MLADINSKI PRVAKI

V soboto 8.5.2021 je v Velenju potekal Atletski pokal za mlajše mladince in mladinke. Od kranjske ekipe so najbolj izstopali Maj Bizjak, ki je v skoku ob palici prepričljivo zmagal, dosegel nov osebni rekord 460cm in izpolnil normo za mlajše mladinsko Evropsko prvenstvo, ki pa žal odpade.

Brina Likar je potrdila, da zimski skoki v dvorani niso bili zgolj naključje in je v zahtevnih vremenskih razmerah skočila 587cm in prepričljivo zmagala ter postala pokalna prvakinja.

Brina Likar

Presenečenje dneva je v zadnji tehnični disciplini dneva pripravila komaj 14 letna Hana Čerin , ki je s fantastičnim metom 37,06m presenetljivo zmagala 3 leta starejše tekmice in postala Državna pokalna prvakinja v metu kopja.

Hana Čerin

Da je bila bera medalj še večja je najprej poskerbel v metu diska Tej Dragaš, ki je bil z rezultatom 42,72 m odličen drugi. Nina Ana Likar je s skokom 165 cm osvojila 2.mesto v skoku v višino.

Tej Dragaš

Bero medalj je z novim osebnim rekordom in 3.mestom v troskoku z lepim skokom 11,55m zasedla Ema Šparovec, ki pa je tudi z novim osebnim rekordom v skoku v daljino 535cm zasedla odlično 4.mesto.

Ema Šparovec

4.mesto so osvojili tudi Anže Kučina v metu kopja z metom 44,55 metra. Hana Sekne je po odličnem štartu v teku na 100m ovire imela nekaj smole na 4 oviri, kjer je skoraj padla, vendar je borbeno tekla do konca in pritekla do 4.mesta s časom 16.86 sec. 5.mesto je osvojil Tom Teršek v metu kopja z metom dolgim 44,33 m. V kopju je nastopil še Nejc Megloba, ki je zasedel 6.mesto z metom dolgim, 43,93m. 9.mesto je z novim osebnim rekordom 9,12m v suvanju krogle zasedla Brina Likar, Hana Čerin je bila v isti disciplini z metom dolgim 8,07 m na 14.mestu. Z novim osebnim rekordom 26,46 sec v teku na 200m je Nina Ana Likar  osvojila 9.mesto. Jon Potnik je v metu kopja zasedel 11.mesto z metom dolgim 37,51 m. Živa Germ je prvič nastopila v teku na 400m in zasedla 13.mesto s časom 65,30 sec. Vesna Sodnik je bila v skoku v daljino z skokom dolgim 492cm na končnem 14.mestu.

Prvič je na tekmovanju nastopil tudi Tim Rebolj in v teku na 200m zasedel 19.mesto s časom 25,76 sec. Pia Baltič je bila v teku na 100m s časom 13.70sec na 29.mestu. V štafeti 4x100m so nastopale (Baltič, Bikar-Kern, Sodnik, Šparovec), z rezultatom 51,60sec so zasedele končno 10.mesto. V štafeti 4x300m so nastopale (Sekne, Germ, Nina Ana Likar, Brina Likar), z rezultatom 2:52,64 min so zasedle 5.mesto. APS je štel tudi ekipno na koncu so bila dekleta uvrščena na 7.mesto od 32 nastopajočih klubov, fantje pa so zasedli 9.mesto od 30 nastopajočih klubov.

Za uspešne nastope, osebne rekorde in lepo bero medalj vsem dekletom in fantom iskreno čestitamo.

KAJ NUDIMO V ATLETSKI ŠOLI

Program vadbe je prilagojen starosti otroka in sicer prehaja skozi igro do resne atletske vadbe. Pri vseh pa je osnovni poudarek na celovitem razvoju psiho-motoričnih sposobnosti. Otrok bo med drugim pri naši vadbi pridobil osnovna znanja tehnik vseh atletskih disciplin. Vadba otroka je organizirana pod strokovnim vodstvom naših vaditeljev in sicer dvakrat tedensko po 60 minut za otroke od 4-6 let in trikrat tedensko po 60 min za otroke od 6 let dalje. Skozi igro bomo razvijali osnovne motorične sposobnosti otroka. Od 12 let dalje pa velja individualni program, kar pomeni da se začne višja stopnja učenja atletike in spoznavanje vseh atletskih disciplin. Njihovi treningi praktično že pomenijo začetek vrhunske atletike.

PROGRAM DELA V ATLETSKI ŠOLI

Atletska šola skuša otroke ozavestiti o pomenu fizične aktivnosti pri njihovem duševnem in telesnem razvoju ter jim tako približalti šport kot potrebo in ne kot obveznost. Ker je samo najboljše dovolj dobro za naše otroke smo poskrbeli, da so tudi naši vaditelji temu primerno usposobljeni Posebna izobraževanja atletskih disciplin pa vodijo strokovni trenerji, ki poznajo najsodobnejše tehnike in metode treninga.